Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagas novads LEADER projektu konkursu pirmajās kārtās 02.12.2016. plkst. 10.19

Šogad ir notikuši pirmās kārtas projektu konkursi LEADER projektu īstenošanai ar Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (Lauku fonda) un Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (Zivju fonda) atbalstu. Labi veicies mūsu novada uzņēmējiem, sabiedriskām organizācijām un pašvaldībai.

Logotipu rinda LEADER projektiem

Lauku fonda atbalstam uzņēmējdarbības jomā projektus iesniedza seši Dundagas novada uzņēmēji, no tiem finansējuma atbalstu saņēma trīs: SIA Flora Holland projekts Kamīnmalkas ražotnes izveide, SIA B basicPamatlīdzekļu un aprīkojuma iegāde kartona un koka rotaļlietu ražošanai un SIA «Ziedkalni»Tūrisma pakalpojumu paplašināšana «Ziedkalnos», Dundagas pagasta Dūmeles ciemā. Visas projektā plānotās darbības jau ir īstenojis SIA B basic, un atliek vien novēlēt veiksmi jaunu rotaļlietu gatavošanā!

Lauku fonda sabiedrisko aktivitāšu un publiskās infrastruktūras attīstībai projektus iesniedza Dundagas evanģēliski luteriskā draudze un 4 projektus — Dundagas novada pašvaldība. Apstiprināts finansējums Dundagas ev. lut. draudzes projektam Dundagas luterāņu baznīcas pieejamība sabiedrībai: 250+ un trīs Dundagas novada pašvaldības projektiem: Aktīvās atpūtas vietas «Stacijas dārzs» ierīkošana Dundagā, Daudzveidīgu vingrošanas rīku uzstādīšana Dundagā un Publiskā bērnu rotaļu un atpūtas laukuma ierīkošana Dundagā.

Zivju fonda atbalstam uzņēmējdarbības jomā projektus iesniedza 2 Dundagas novada Kolkas pagasta uzņēmēji — uz šī fonda atbalstu var pretendēt tikai Kolkas pagasta uzņēmēji. Abi uzņēmēji, gan Kolkas pagasta zvejnieku saimniecība Zvīņas L, gan SIA Saunaga zvejnieki, ir ieguvuši finansiālu atbalstu specializētā transporta iegādei zivju pārvadāšanai.

Zivju fonda rīcībai Piekrastes dabas vērtību un vides resursu saglabāšana, tūrisma pakalpojumu piedāvājumu paplašināšana pašvaldība ir iesniegusi projektu Dabu un vidi saudzējoša tūrisma veicināšana Kolkas piekrastē, kas paredz labiekārtot stāvlaukuma iepretim Kolkas luterāņu baznīcai. Biedrība Ziemeļkurzemes biznesa asociācija (ZBA) šo projektu ir novērtējusi kā atbilstošu Vietējās attīstības stratēģijai, bet lēmums par finansējuma piešķiršanu vēl jāsaņem Lauksaimniecības atbalsta dienestā (LAD).

Rīcībā Piekrastes teritoriju publiskās infrastruktūras pilnveidošana un kultūras mantojuma pieejamība pašvaldība ir iesniegusi projektu Kolkas lībiskā un zemūdens mantojuma sinerģija ar vēstures un kultūras apriti, kas arī pēc labvēlīga ZBA lēmuma gaida vēl LAD lēmumu.

Šajā rīcībā projektu iesniedza un jau lēmumu par finansējuma piešķiršanu ir saņēmusi biedrība Līvu (lībiešu) savienība «Līvõd īt» projektam Līvu tautas namam būt!, kur paredz atjaunot Līvu tautas nama jumta konstrukcijas un segumu.

Pavisam drīz, pēc biedrības un vietējās rīcības grupas ZBA Stratēģijas grozījumu apstiprināšanas Zemkopības ministrijas komisijā, izsludinās nākamo kārtu projektu konkursus. Vispirms izsludinās pieteikšanos uz Lauku un Zivju fonda uzņēmējdarbības attīstības rīcībām. Sludinājumu paredzu publicēt jau šī gada nogalē, projektu iesniegšanas beigu termiņš tad būs nākamā gada februāra otrā pusē.

Lai izdodas veiksmīgi sagatavot un īstenot labus projektus mūsu novada attīstībai!

Gunta Abaja,
biedrības
Ziemeļkurzemes biznesa asociācija koordinatore

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
projekti
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com