Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagas novada NVO forums aizvadīts 26.06.2015. plkst. 14.37

20. VI Dundagas «Mazās skolas» zālē notika pirmais Dundagas novada NVO forums, ko organizēja Dundagas novada atbalsta biedrība sadarbībā ar Kurzemes NVO atbalsta centru, pavisam kopā pulcējot piecpadsmit dažādas novada nevalstiskās organizācijas un to pārstāvjus no Dundagas, Kolkas, Mazirbes, Sīkraga un Vīdales.

Tikšanās mērķis bija savstarpēji iepazīties jau esošajām novada organizācijām, apmainīties kontaktiem, izzināt novada Attīstības programmas noteiktos rīcības virzienus un radīt idejas, kā ar savu organizāciju darbu sadarbībā ar vietējo pašvaldību palīdzēt sasniegt novada mērķus.

To, ka nevalstiskā sektora darbība veic nozīmīgu darbu vietējās kopienas dzīves kvalitātes uzlabošanā un to darbība ir novada attīstībai būtiska, savā uzrunā uzsvēra arī Dundagas novada domes priekšsēdētājs Gunārs Laicāns.

NVO foruma viesi — pašvaldību pārstāvji no Brocēniem, Nīcas un Pāvilostas — dalījās pieredzē ar labās prakses piemēriem darbā ar nevalstiskajām organizācijām, un tā noteikti bija dienas visvairāk gaidītā daļa, jo biedrību pārstāvji uzzināja, kā projektus realizē citos novados, kādus atbalsta mehānismus piedāvā biedrību darbības jaudas stiprināšanai un kā veicina organizāciju sadarbību ar vietējo pašvaldību.

Dienas otrajā daļā Dundagas novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Lauris Laicāns iepazīstināja klātesošos ar Dundagas novada Attīstības programmu, pastāstot par to sīkāk — kas ir šis dokuments, kāpēc tas nepieciešams un kā to izveidoja.

Savukārt Dundagas novada atbalsta biedrības vadītājas Tamāra Kaudzes sagatavotā prezentācija par Dundagas novada Attīstības programmas noteiktajām rīcībām prioritārā kārtībā izraisīja lielu klātesošo uzmanību, veicinot biedrības aktīvi iesaistīties diskusijās un pārrunāt prezentācijā redzēto.

Liels paldies Kurzemes NVO atbalsta centra direktorei Inesei Siliņai, kura atbalstīja foruma organizēšanas ideju, kā arī palīdzēja un piedalījās foruma īstenošanā.

Pēc spraigu domu apmaiņas un aktīvām sarunām foruma noslēguma daļā, šķiet, katrs pārdomāja forumā redzēto un dzirdēto. Ir jāsaprot, ka vienīgi no katra paša ir atkarīgs, kā iesaistīsimies un veicināsim savstarpēju sadarbību nākotnē, kādas pozitīvas pārmaiņas gribēsim redzēt sev apkārt, kā stiprināsim sadarbību ar vietējo pašvaldību un kā kopīgi īstenosim izvirzītos mērķus. Tā būtu jādomā ne tikai nevalstiskā sektora pārstāvjiem, bet arī katram novada iedzīvotājam. Jo lielākus mērķus izvirzīsim, jo vairāk aktivitāšu īstenošanā iesaistīsies vietējā sabiedrība. Atziņu papildina arī vairākkārt NVO foruma viesu sacītais — novada lielākā vērtība ir tās iedzīvotāji.

Lai mūsu iedvesma, aizrautība un spēja īstenot labas idejas ir milzīgs spēks aktīvai pilsoniskās sabiedrības līdzdalībai nākotnē!

 

Foruma rīkošanas iniciators ir biedrība «Dundagas novada atbalsta biedrība» un tās vadītāja Tamāra Kaudze. Foruma norisi organizēja sadarbībā ar Kurzemes NVO atbalsta centru projektā «Kurzemes NVO atbalsts 2013–2015», kuru finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Programmu «NVO fonds» finansē EEZ finanšu instruments un Latvijas valsts.

 

Tamāra Kaudze,
Dundagas novada atbalsta biedrības vadītāja

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Dundagas novada NVO forums

Atslēgvārdi
līdzdalība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com