Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagas Mākslas un mūzikas skolas pieaugušo studijas «Māksla» ekskursija uz Rīgu 14.12.2017. plkst. 10.54

Tuvojas Ziemassvētki un jau nākošnedēļ Dundagas Mākslas un mūzikas skolas Mākslas nodaļu pildīs cepto piparkūku smarža un bērni saņems liecības ar vērtējumu par sasniegto. Arī pieaugušo studijā beidzas šī mācību gada darbošanās pirmā puse, decembra radošās nodarbības ir beigušās un otas jau izmazgātas. Lai decembra svētku dēļ nerastos sajūta, ka mākslas ir bijis par maz, nolēmām braukt «mācību ekskursijā» uz mākslas izstādēm Rīgā.

Sestdienas rītā, 9. decembrī, devāmies ceļā.

Vispirms apmeklējām nesen atvērto izstādi Vecrīgā, izstāžu zālē «Arsenāls». Tur bija aplūkojama 21. gs. Latvijas māksla — mūsdienu autoru darbi, ar kuriem Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir papildinājis savus fondus. Klausoties gides stāstījumu par katru eksponātu, radās priekšstats par modernās mākslas tendencēm Latvijā. Dzirdētais palīdzēja saprast autoru mākslas valodu un strādāšanas manieri.

Pēc pusdienām mūs sagaidīja ekskursijas vadītāja Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un sākās mūsu piedzīvojums pa visu muzeja ēku, redzējām un dzirdējām par muzeja rekonstrukciju, priecājāmies par mūsdienīgo interjera risinājumu.

Pieaugušo studijas ekskursija uz Rīgu
Pieaugušo studijas ekskursija uz Rīgu
No kreisās: Airisa Rozenberga, Ance Remesa, Sarma Bumbiere, Rūta Baļķīte, Baiba Napska, Vilis Čoders, Žaklīna Anzenava, Aelita Grīvāne, Inese Kristiņa, Dārta Vidiņa, Jolanta Anzenava, Santa Nagla, Dace Čodera un Danuta Skrible.
Gundega Lapiņa

Muzeja augšstāvā bija eksponētas Gunāra Kroļļa grafikas izstādē «Kontrastviela».

Guvām lielisku pārskatu Latvijas mākslas vēsturē, izstaigājot daudzās patstāvīgās ekspozīcijas zāles. Redzētais viennozīmīgi noderēs iemaņu papildināšanā turpmākajās gleznošanas nodarbībās. Novērtējām iespēju reprodukcijās redzēto lūkot oriģinālā. Lielā izstāžu zāle pagrabstāvā tikko pēc izstādes atklāšanas piedāvāja atgriezties nosacīti ne tik senā pagātnē un tomēr- pusgadsimta senu liecību vēsturē. Izstādes «Tev ir pienākušas 1234 ziņas» veidotāji izstādi piesaka kā interesantu paaudzei, kas dzimuši laikā, kad vēl nebija mūsdienu tehnoloģiju. Sarunās bieži pieminam šodienas ātro tempu un laika straujo tecējumu, visi piekritīs, ka agrāk laika it kā taču bija vairāk un dzīves temps gauži rimtāks. Izstāde atgādināja par skaistā rokrakstā rakstītām vēstulēm, kuras papildina zīmējumi, par tikpat skaistā rokrakstā vestu lietvedību, par telegrammām. Šaha partija ar svešzemniekiem tolaik ilgusi veselu gadu vai vairāk, jo katrs izdarītais gājiens ticis atzīmēts atklātnē un pretiniekam izsūtīts pa pastu. Progress mūsu ikdienu ir padarījis zibenīgu.
Gluži nemanot pienāca muzeja slēgšanas laiks un noguruši pēc garās dienas, bet vienlaikus apmierināti par redzēto, devāmies mājup.

Studijas dalībniecēm novēlu gaišus Ziemassvētkus un radošu Jauno gadu, sekosim līdzi izstāžu piedāvājumam Latvijā un ceļosim vēl! Otra studijas dalībnieču grupa 16. decembrī kopā ar pasniedzējām Sandru Dadzi un Silviju Vansoviču dosies uz Kuldīgas pusi.

Skolotāja Dace Čodera

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
māksla, skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com