Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagas bibliotēkai vērtīgs grāmatu dāvinājums 19.05.2016. plkst. 10.35

18. V  Dundagas bibliotēka saņēma ļoti vērtīgu grāmatu dāvinājumu — ilustrēto skuju koku enciklopēdiju 2 sējumos. Par šo lielisko dāvanu sakām paldies SIA «Kurekss».

2012. gada nogalē izdota Ilustrētā skuju koku enciklopēdija, kuras pilns nosaukums ir «Royal Horticultural Society Encyclopedia of Conifers: A Comprehensive Guide to Cultivars and Species».

Ilustrētā skuju koku enciklopēdija ir pasaulē lielākais un pilnīgākais izdevums, kurā ir aprakstīti un ilustrēti visi zināmie ziemcietīgie un tropiskie skuju koki.

Enciklopēdijas divos sējumos, 1500 lappusēs, ir uzskaitītas un aprakstītas visas 615 skuju koku sugas un vairāk nekā 8000 šķirnes. Tā ir bagātīgi ilustrēta un ietver vairāk nekā 5000 augstas kvalitātes fotogrāfiju, kuras uzņemtas dažādu Eiropas un pasaules valstu dārzniecībās, kokaudzētavās un skuju koku kolekcionāru dārzos. Lai sniegtu  pilnīgāku priekšstatu par augu, fotogrāfijās attēlots kā kopskats, tā arī atsevišķas detaļas. Lai parādītu augu krāsas un tekstūras izmaiņas vasarā un ziemā periodā, daudzi stādi fotografēti atšķirīgos gadalaikos. Darbs pie enciklopēdijas ilga 7 gadus.

Vairāk informācijas par izdevumu ir pieejama enciklopēdijas interneta lapā www.coniferworld.com.

Ilustratīvās enciklopēdijas autori ir Latvijā jau pazīstamais autors un skuju koku kolekcionārs Āris Auders, kas iepriekš ir sarakstījis grāmatu «Dārzs», un Lielbritānijas Skuju koku biedrības priekšsēdētājs Dereks Spaisers. Enciklopēdija ir izdota sadarbībā ar Anglijas Karalisko dārzkopības biedrību (Royal Horticultural Society, RHS), kas ir lielākā dārzkopības asociācija pasaulē. Tās izdošanā līdzējuši arī citi pasaulē atzīti speciālisti, kā, piemēram, Lawrie Springate, RHS Starptautiskā skuju koku reģistra reģistrārs (2004–2009).

Izdevumu augstu novērtēt dažādu nozaru profesionāļi. Par to liecina daudzas publikāciju ārzemju presē, kā, piemēram, izdevumos Horticulture Week, The Sun, Garden Design Journal u.c. Ar recenzijām var iepazīties interneta lapas sadaļā Reviews & Publications www.coniferworld.com/reviews.php.

Dundagas bibliotēkā grāmata ir pieejama izmantošanai tikai uz vietas.

Aicinām ikvienu interesentu iepazīt šo vērtīgo izdevumu!

Ruta Emerberga

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com