Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagas bērni pavēl balsij 27.02.2017. plkst. 15.01

25. februārī krāšņi izskanēja bērnu dziesmu konkurss «Dundagas balss pavēlnieks 2017».

Konkursu iedejoja Dundagas Mākslas un mūzikas skolas mūsdienu deju grupas mazie klauniņi kopā ar deju pedagoģi Dainu Miķelsoni un iedziedāja pagājušā gada Dundagas  balss pavēlniece Keita Līga Klauberga. Tas bija sveiciens visiem konkursa dalībniekiem un klausītājiem.

Konkursā piedalījās  20 bērni vecumā no 2 līdz 11 gadiem. Dalībniekus vērtēja 3 vecuma grupās: 2–4 gadi, 5–7 gadi un 8–11 gadi.

Ja jau konkurss, tad ir arī žūrija! Šoreiz šo atbildīgo darbu veica Sandra Lielanse, Talsu mūzikas skolas direktora vietniece mācību un audzināšanas darbā, Agrita Priedniece, Talsu mūzikas skolas kora klases pedagoģe un Laucienes jauktā kora vadītāja, un Rūta Abaja, postfolkloras grupas «Daba San» dalībniece.

Vecuma grupā no 2 līdz 4 gadiem piedalījās četri bērni, un visiem šī bija pirmā  uzstāšanās konkursā. «Balss pavēlnieka» titulu visjaunākajā vecuma grupā ieguva Alens Slava  ar latviešu tautas dziesmu «Seši mazi bundzenieki».  Alens dziedāšanu prata veiksmīgi savienot ar bungošanu, un  kopā ar sešām bundziniecēm priekšnesums bija spilgts un interesants.

Jau lielāka konkurence bija vecuma grupā no 5 līdz 7 gadiem. Te piedalījās seši dalībnieki, un gandrīz nevienam šī  nebija pirmā  uzstāšanās konkursā. Žūrija «Balss pavēlnieka» titulu piešķīra Martinam Markusam Lorbergam  no Kolkas.  Martins Markuss dziedāja  Daigas Rūtenbergas dziesmu ar Maijas Laukmanes vārdiem «Ai, kā man patīk!». Žūrijai savukārt patika Martina brīvā  izturēšanās uz skatuves — drošs, smaidīgs, atraisīts, labi izpildīja vokāli sarežģītu dziesmu. Martinam ir 7 gadi, zēns mācās mūzikas skolā, 1. kora klasē.

Arī vecuma grupā no 8 līdz11 gadiem žūrijai  nebija viegli vērtēt, jo vairāki dziedātāji parādīja  ļoti labu sniegumu un bija stipri vien līdzvērtīgi. Šajā grupā piedalījās 10 bērni.

«Balss pavēlnieka» titulu ieguva Nikola Ansberga. Meitene izpildīja Borisa Rezņika  dziesmu ar Dagnijas Dreikas vārdiem «Pasaule, pasaulīt». Ar izvēlēto zināmo dziesmu  un pārliecinošo izpildījumu Nikola prata uzkurināt arī publiku. Nikola piedalījusies arī iepriekš rīkotajos konkursos «Dundagas Cālis» un «Dundagas Gailis».

Paldies, vecāki, ka iedrošināt savus bērnus un atbalstāt jau gatavošanās stadijā! Bet vislielākais paldies muzikālajiem pedagogiem: Lindai Pavlovskai-Dišlerei, Ingai Apškrūmai, Dacei Šmitei, Rudītei Baļķītei un Inorai Sproģei, kas papildus tiešajam darbam ar lielu atbildību gatavoja bērnus konkursam.

Paldies arī skatītājiem par atsaucību un atbalstu visiem dalībniekiem! 

Žūrija aicināja nākotnē vairāk piedomāt par dziesmu izvēli atbilstoši bērna vecumam. Vecākiem šajā jautājumā labāk pakonsultēties ar pedagogiem, lai dziesma tiešām būtu piemērota bērnam. Reizēm ir tā, ka izvēlētā  dziesma neļauj bērnam  uz skatuves brīvi izpausties, jo ir par sarežģītu un nepiemērotu. Un tad ir mazliet žēl.

Mums ir radušās idejas un priekšlikumi, kā nākotnē  konkursu padarīt vēl saistošāku un daudzveidīgāku, dodot iespēju piedalīties arī grupām un ansambļiem.

Uz tikšanos!

Smaida Šnikvalde

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
«Dundagas balss pavēlnieks 2017»

Atslēgvārdi
kultūra, mūzika
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com