Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagā viesojās Mārtiņš Burke-Burkevics 11.11.2022. plkst. 16.50

Novembris Latvijā laika apstākļu ziņā ir pelēks un tumšs, bet pēc savas būtības mums tas ir gaišs mēnesis, jo iekļauj mūsu valsts dzimšanas dienas datumu. Iededzam spēka liesmiņu svecītēs un savās sirdīs.

Tikšanās Dundagas bibliotēkā 9.novembrī ar Mārtiņu atnākušajiem noteikti bija spēka, labestības, gaišuma apliecinājums un trāpīga humora piesātināta dvēseles vitamīnu deva.

Mārtiņš ir Talsu pakalnu puika, kuru dzīves un darba gaitas tagad aizvedušas līdz Kuldīgai. Savus spēkus viņš vislabāk atjauno kā pats saka Dārzā, kurš izrādās nemaz nav dārzs tā klasiskajā izpratnē, bet gan mežs no Kuldīgas netālajā Īvandē. Uz jautājumu kā viņš spēj būt tik ļoti daudzšķautnains (mācītājs, zemessargs, brauc ar motociklu, dzied un vēl … pats piebilst, ka pēdējā laikā sācis gleznot) atbilde samērā vienkārša, proti, katra atsevišķā lieta ved uz sevis paša sakārtošanu un nepieciešams, lai negatīvo enerģiju (negācijas, dusmas) pārvērstu labajā un derīgajā, lai nesadedzinātu sevi no iekšienes. Un darīt vajag, lai nepienāktu mirklis, kad pēc gadiem, dēls uzdos jautājumu – Tēti, ko tu darīji tajā laikā un situācijā? un man nebūs ko atbildēt.  Un Mārtiņš dara, nebaidās darīt. Par humānās palīdzības kravām, kuras ved uz Ukrainu, viņš stāsta, ka tālāk par Kijivu aizbraukt nevar, jo šiem braucieniem var atvēlēt vien 4 dienas (pirmdienu-ceturtdienu) jo nedēļas nogalēs obligāti jābūt atpakaļ Kuldīgā. Tāds darbs.

Bailes? Mārtiņam ir iekšējā paļāvība.

Brīvība? Ja pirkt un pārdot tiek uzskatīta pat brīvību, tad tāda mums tagad ir. Ja brīvība ir dzīvot bez atbildības, tad tāda mums arī tagad ir. Bet tā nav brīvība, kura mums tika izcīnīta tālajā 1918.gadā.

Dundadznieki, skolēni Dundagas vidusskolā bija atsaucīgi un saziedoja lablietas Ukrainai. Paldies! Mārtiņam brauciens tagad plānojas jaunā gada sākumā.

Žurnāla “Klubs” Nr.08/2022 numura intervija ir tieši ar Mārtiņu Burke-Burkevicu. Aicinām to izlasīt! Un mūsu bibliotēkā šis žurnāls tagad ir ar papildus pievienoto vērtību – Mārtiņa autogrāfu!

Paldies Mārtiņam par to ko un kā viņš dara un par šo novembra vakara tikšanos Dundagas bibliotēkā!

 

Ruta Emerberga,
Dundagas bibliotēkas vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com