Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagā samazināsies kultūras pieminekļu aizsargjoslas 06.03.2014. plkst. 11.27

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas Kultūras pieminekļu uzskaites komisijā 21. II izskatīja un atbalstīja Dundagas ciema valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu individuālo aizsargjoslu (aizsardzības zonu) projektu, kurā ir noteiktas aizsargjoslas (aizsardzības zonas) ap astoņiem valsts aizsargājamiem kultūras pieminekļiem: Dundagas mācītājmuižas dzīvojamā ēka un parks, Dundagas luterāņu baznīca, Dundagas pils, Parks, Dundagas baznīcas senkapi, Dundagas pilskalns, Dundagas viduslaiku pils un Kalna dārzs – pilskalns.

Saskaņā ar Aizsargjoslu likumu un Dundagas pagasta Teritorijas plānojumu Dundagas ciemā ap valsts aizsargājamiem kultūras pieminekļiem ir noteiktas 500 m platas aizsargjoslas (aizsardzības zonas), kas ciema blīvās apbūves pilsētbūvnieciskajā situācijā rada nepamatotus apgrūtinājumus tādu teritoriju saimnieciskajā darbībā, ar kurām kultūras pieminekļu aizsardzības nodrošināšana nav saistāma.

Nosakot individuālās aizsargjoslas (aizsardzības zonas) robežu, ņemta vērā Dundagas blīvās apbūves teritorijas, kultūras pieminekļu un to apkārtnes teritoriju vēsturiskā plānojuma struktūra, kas cik vien iespējams konstatēta vēsturiskās izpētes materiālos un teritoriju apsekojumos. Tādā pašā mērā pievērsta uzmanība kultūrvēsturiskās ainavas saglabāšanai, teritorijas ainaviskām vērtībām, kultūras pieminekļu redzamībai no galvenajiem skatu punktiem un redzamībai no kultūras pieminekļiem, kā arī teritorijas attīstības prioritātēm.

Tā kā pašlaik turpina izstrādāt Dundagas pagasta Teritorijas plānojuma grozījumus, tad kultūras pieminekļu individuālās aizsargjoslas (aizsardzības zonas) iekļaus arī šajā dokumentā.

Individuālo aizsargjoslu (aizsardzības zonu) projektu sagatavoja ainavu arhitekte Sabīne Zāģere, un tā izstrādē piedalījās arī Attīstības un plānošanas nodaļas darbinieki.

Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Lauris Laicāns

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
līdzdalība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com