Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundagā grāmatas lasa skaļi! 27.05.2022. plkst. 15.14

Burti, zilbes, komats, punkts, vārdi un teikumi, tad izsaukuma zīme, bet tālāk jau jautājums. Nu kā lai visu to savalda! Var savaldīt un var ienirt burvīgajā stāstu un pasaku valstībā! Tam nepieciešama tikai viena darbība – lasīšana!

Dundagas vidusskolas abas 5 klases kopā ar priekšmetu skolotāju Evitu Zoltāni nu jau vairākus mēnešus dūšīgi lasīja grāmatas un lasīja skaļi. Abu klašu skolēni iesaistījās lasīšanas veicināšanas programmas «Skaļā lasīšana» aktivitātēs.

26. maijā notika «Skaļās lasīšanas» Dundagas fināls. Piedalījās 5 skolēni Edgars Dišlers, Laura Blaumane, Daniels Krastiņš, Ance Enija Salcēviča un Valters Napskis.

Žūrijā šogad darbojās mūsu bijusī kolēģe Ina Eihlere, bērnu untumiņu pazinēja no bērnudāŗza Iveta Stare un bibliotēkas bērnu nodaļas saimniece Lāsma Lavrenova.  Žūrijai  svarīgs uzdevums – izvirzīt vienu labāko dalībai reģionālajā konkursā, kurš notiks Talsos.

Skolotāja Evita saka, ka «lasīšana priekšā ir vērtīgs veids kā lasīt». Inai ir iepriekšējo gadu pieredze un viņa uzsver to, ka bērni māk labi pamatot savu grāmatas izvēli, māk sevi prezentēt un darboties neierastākā vidē. Iveta šādā pasākumā piedalījās pirmo reizi un uzteica skolēnu drosmi uzstāties. Lāsma arī pirmo reizi vērtēja, pēc viņas ieteikuma daudzi bērni izvēlas, kuru grāmatiņu paņemt uz mājām lasīt.

Visi mūsu šodienas finālisti ir malači! Žūrijas komentāros varam lasīt – lieliska intonācija, lasīšanas temps ļoti labs, pievērš uzmanību lomu lasījumam, temps brīžiem par ātru, reizēm ķeras garāki vārdi. Vērtēts ir nopietni!

Apsveicam! Talsos Dundagu pārstāvēs Ance Enija Salcēviča. Un varbūt tieši tādēļ viņa lasīja Jēgerfeldes Jennijas grāmatu «Stendapa karaliene». Ancei un skolotājai priekšā vēl gatavošanās posms. Izturību!


Informāciju sagatavoja Dundagas bibliotēkas vadītāja Ruta Emerberga

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com