Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dundadznieki «eXperimenta» finālā! 22.04.2014. plkst. 13.03

17. IV Dundagas vidusskolas 8.–9. klašu komanda Melnās panteras (skolotāja Ilga Blumberga) devās uz Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa eXperiments pusfinālu Liepājā, kur iekļuva finālā. Tā bija uzvara Kurzemē! Apsveicam!

Dundagas vidusskolas komanda «Melnās panteras»
Dundagas vidusskolas komanda «Melnās panteras»

Šogad konkursam reģistrējušās bija 176 komandas, bet tikai 30 zinošākās no visas Latvijas un 5 no katra reģiona kvalificējās konkursa pusfinālam, kur mērojās fizikas zināšanās un cīnījās par iespēju kvalificēties eXperiments fināla spēlei, kas risināsies televīzijas raidījumā kanālā LNT, lai cīnītos par  galveno balvu - ceļojumu uz Tunisiju..

17. IV vēlā vakarā pie skolas uzvarētājus — skolotāju I. Blumbergu, komandas kapteini Elīzu Gerdiņu un dalībniekus: Loretu Bergmani, Rihardu Hermani, Kristīni Ralli, Patrīciju Stari un Ģirtu Treinovski — ar torti sagaidīja vairākas mammas. Kā pastāstīja skolotāja I. Blumberga, šogad pirmo reizi pusfināls noticis klātienē. Arī viņa par to bija iestājusies, jo uzskatījusi, ka rīkot pusfinālu neklātienē nebūtu godīgi, jo — neviens jau nezina, kas skolēnam stāv aiz muguras un palīdz. Skolotāja konkursā piedalījās 10. reizi un 7. reizi ar Dundagas vidusskolas komandu. Mūsējie pusfinālā iekļuvuši jau 3. reizi, bet finālā — pirmo.

Diāna Siliņa

 


 

Kurzemes reģiona pusfināls bija līdz šim spraigākais un emocijām bagātākais no pusfināla kārtas klātienes spēlēm. Uzdevumu risināšanā dalībniekiem noderēja ne tikai apgūtā fizikas teorija un praktiskās iemaņas, bet arī radošā pieeja, kā, piemēram, no citroniem, dzelzs naglām, cinkotām naglām, vara monētām, savienotājvadiem un slēdža izveidot strāvas avotu un ar to ieslēgt diodi.

 

Kurzemes reģiona mentors, Rīgas Tehniskās universitātes Materiālu un konstrukciju institūta vadošais pētnieks, Eiropas Kosmosa aģentūras stažieris Kaspars Kalniņš atzinīgi uzrunāja konkursa pusfināla dalībniekus: «Esmu priecīgs redzēt jūs konkursā «eXperiments»! Nākotnes tehnoloģijas, arī kosmosa kuģi, ir atkarīgi no tā, vai mēs spēsim un vai mums būs iedvesma turpināt izaugsmi, mēģināt un eksperimentēt. Tāpēc nepazaudējiet šo degsmi, jo tā jums ļoti daudz kur dzīvē noderēs!»

 

Kurzemes reģiona komandu rezultāts pusfināla kārtā:

  • Dundagas vidusskolas komanda «Melnās Panteras» – 23 punkti.

Skolotājs Ilga Blumberga, komandas kapteinis Elīza Gerdiņa, dalībnieki Rihards Hermanis, Patrīcija Stare, Kristīne Ralle, Ģirts Treinovskis, Loreta Bergmane.

  • Liepājas 15. vidusskolas komanda «DZINTARI» – 17 punkti.

Skolotājs Tatjana Velika, komandas kapteinis Toms Mārtiņš Smilga, dalībnieki Sindija Grinberga, Gerda Laima Novada, Edvīns Vilde, Mikus Česnausks, Mārtiņš Knets.

  • Brocēnu vidusskolas komanda «A un B» – 16 punkti.

Skolotājs Anete Milta, komandas kapteinis Jeļena Sušinska, dalībnieki Juris Jurģis Blūmentāls, Žanis Grundmanis, Dace Preisa, Rihards Uldis Sproģis, Kristiāna Švaža.

  • Zūru pamatskolas komanda «Zūru Strāva» – 16 punkti.

Skolotājs Iveta Mātere, komandas kapteinis Nauris Rande, dalībnieki Gundega Salmiņa, Jānis Drusts, Sergejs Ļitvinčuks, Armands Circens, Ģirts Tindenovskis.

  • Skrundas vidusskolas komanda «Špickini» – 14 punkti.

Skolotājs Inese Pickaine, komandas kapteinis Jānis Gaudiešus, dalībnieki Gints Krasausks, Lelde Siliniece, Kristers Šļakorcins, Gunta Lankovska, Monta Lēvalde.

Dalībnieku rezultātus klātienes kārtā vērtēja a/s «Sadales tīkls» Rietumu Ekspluatācijas daļas vadītājs Kristaps Kerve, fizikas mācību portāla «FIZMIX» eksperts Kārlis Kravis, ilggadējs «eXperiments» eksperts, fizikas skolotājs Raitis Streičs un Kurzemes reģiona mentors Kaspars Kalniņš. Konkursa pusfinālā piedalījās un dalībniekus sveica Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Ludmila Molčanova un Kurzemes plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājas vietniece Nellija Kleinberga.

Erudīcijas konkursa «eXperiments» Kurzemes reģiona pusfinālam kvalificējās piecas no 28 reģistrētajām komandām. Lai iekļūtu konkursa klātienes kārtā, komandas neklātienes atlasē portālā www.experiments.lv atrisināja 60 dažādas sarežģītības pakāpes fizikas uzdevums. Kurzemes reģiona pusfināls bija ceturtais no sešām klātienes atlases kārtām. Jau zināms, ka Zemgales reģionu finālā pārstāvēs Jēkabpils Valsts ģimnāzijas komanda «YOLO-6», Latgales reģionu – Līvānu 2. vidusskolas komanda «Fotons» un Vidzemes reģionu – Madonas Valsts ģimnāzijas komanda «Epsilons7». Līdz aprīļa beigām tiks noskaidrota viena erudītākā komanda arī no Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas.

Sandra Vējiņa, preses sekretāre

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
«eXperimenta» pusfinālā Liepājā

Atslēgvārdi
skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com