Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dinsberga skolas salidojums 10.09.2015. plkst. 14.02

5. IX Dinsberga skolas bērni atkal āva kājas ceļam uz savu skolu.

Dinsberga skolas absolventu 2011. gadā izteiktie vārdi — vēlējums sanākt kopā katra septembra pirmās sestdienas pusdienlaikā — ir nākuši no sirds, tie stāv pāri laikam un turpat 60 sanākušo skolēnu ceļa grūtībām.

Ievadot salidojumu, absolventi Ausma Nākuma un Andris Grīnbergs pacēla valsts karogu un pasākuma dalībnieki nodziedāja valsts himnu.

Arī muzejam ir savs pienesums skolas bērnu tikšanās priekam. Šoreiz iepazinām skolasbiedru 1848. gada absolventa Krišjāņa Barona (1835–1923) dzīves ceļu līdz «Latvju Dainu» izdošanai un 1938. gada absolventa Arvīda Blūmentāla (1925–2006) skolas gaitas, karā un svešumā piedzīvoto. Atklātā izstāde ilustrē A. Blūmentāla māju sajūtas meklējumus, dzīvojot Austrālijā. Atmiņās par Arvīda dzimtajās mājās, «Būdenos», bērnībā pieredzēto dalījās māsīca Ausma Bukovska. Stāstījumu papildināja filmas «Gājiens ar krokodilu» (1995) fragmenti. Fotogrāfijas muzeja krājumam dāvināja salidojuma dalībnieki Jānis Grīnītis un Irma Brūvere.

Pateicos par atbalstu un līdzdalību pasākuma rīkošanā Saimnieciskajam dienestam, Dundagas Kultūras pils darbiniekiem, filmas «Gājiens ar krokodilu» režisoram Ivaram Seleckim, žurnālistei un skolas absolventei Maijai Brūverei, skolotājam Alfrēdam Cipelim, Ausmai Bukovskai, koklētāju ansamblim «Dzītari», fotogrāfam Visvaldim Biezbārdim, mājas ļaudīm — Guntai Abajai un muzeja darbiniecei Mārītei Jurčai. Uz tikšanos 2016. gada 3. IX pusdienlaikā!

Ivars Abajs, Kubalu skolas–muzeja vadītājs

Visvalža Biezbārža foto

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Dinsberga skolas salidojums

Atslēgvārdi
skola, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com