Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dejotāji un koklētāji vasaras saulgriežos Čehijā 04.07.2016. plkst. 20.26

Tieši pašos vasaras saulgriežos, no 22. līdz 27. VI, jauniešu deju kolektīvs «Dun–dang» kopā ar Kolkas koklētāju ansambli pēc sadraudzības partneru uzaicinājuma piedalījās starptautiskā folkloras festivālā «Čermenske slavnosti» Čehijā.

Festivāla laikā jaunieši ne tikai parādīja savu dejotprasmi raitā deju solī un muzicēšanu uz latviskā instrumenta — kokles, bet arī iepazina čehu, horvātu un korejiešu tautu kultūru, mūziku, deju un dzīvespriecīgos ļaudis. Lielais karstums nebaidīja, un vienā dienā bija pat trīs koncerti, īpaši sirsnīgam izvēršoties Dzintras Tauniņas vadītajam  kokļu ansambļa koncertam Lanškrounas pansionātā, kura iemītnieki paši uz svētkiem nevarēja nokļūt, tādēļ mēs svētkus atvedām pie viņiem. Pēc darbinieku teiktā, koklētāju, kuriem piepalīdzēja arī Ģirts Treinovskis un Inga Apškrūma, uzstāšanās ir sasildījusi viņu sirdis un noteikti paliks atmiņā.

Ar lepnumu varēja vērot mūsu Daces Treinovskas uztrenēto dejotāju uzstāšanos gan Žamberkas teātrī, gan Lanškrounas pilsētā, gan arī noslēguma koncertā Dolni Čermnā, un no lepnuma varēja gandrīz pārplīst, kad cilvēki nāca klāt un izteica apbrīnu par mūsu dejotāju staltajiem augumiem, iznesību un koklētāju veiklajiem pirkstiem, kuri rada brīnumainas skaņas un aizvilina teiksmainā pasaulē. Tikai latviskie tautas tērpi liecināja, ka esam no Latvijas, jo pēc izpildīto deju ritma un straujuma,  kad latviskais deju solis aizdegās ar dienvidniecisku straujumu un enerģiju un sita pušu temperamentīgos čehus un horvātus, to nevarētu teikt.

Tā kā šādos festivālos dejotājus pavada «dzīvā mūzika», tad tieši šim gadījumam izveidoja pavadošo grupu — kapellu, kurā bija gan koklētāji, gan vijolnieki, gan citu dažādu interesantu instrumentu spēlētāji.

Lai arī bijām vairāk nekā 1300 km tālu prom no Latvijas, 23. VI vakaru pavadījām īsti latviskā garā — ar pītiem ziedu vainagiem no līdzpaņemtām Latvijas rudzupuķēm, ar Līgo dziesmām, Jāņu ugunskuru, lēkšanu tam pāri, ar desiņām un Jāņu sieru. Viss kā Jāņos pienākas.

Manuprāt, pats svarīgākais ieguvums no šī brauciena — sava vienreizīguma apzināšanās, jaunu atziņu gūšana, kā ir jāuztver dzīve un apkārt notiekošais, tas, ka nav svarīgi, kādā valodā tu runā, jo šādos festivālos draugus atradīsi vienmēr, kā arī prasme par visu priecāties un radīt prieku citiem.

Visu braucēju vārdā milzīgs paldies Dundagas novada domei par atsaucību un brauciena atbalstīšanu, piešķirot finansējumu transporta izdevumiem, un arī pašam Talsu autotransportam.

 

Braucēju vārdā Sandra Kokoreviča

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Dejotāji un koklētāji Čehijā

Atslēgvārdi
kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com