Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dabas tūrisma attīstībā ieguldīs 2,7 miljonus eiro 14.04.2015. plkst. 16.22

Ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējumu Latvijā šogad turpinās ieguldīt dabas tūrisma infrastruktūrā, un Dabas aizsardzības pārvalde ir noslēgusi vienošanos ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM) par projekta «Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās» IV kārtas īstenošanu par 2 757 650 €.

Projekts paredz izveidot tādu dabas tūrisma infrastruktūru, kas mazinātu apmeklētāju iespējamo ietekmi aizsargājamām sugām un biotopiem 10 īpaši aizsargājamās dabas teritorijās — Gaujas nacionālajā parkā, Slīteres nacionālajā parkā, Ķemeru nacionālajā parkā, dabas parkos «Abavas senleja», «Ragakāpa» un  «Salacas ieleja», Teiču dabas rezervātā, dabas liegumos «Liepājas ezers» un «Užava», kā arī aizsargājamo ainavu apvidū «Ziemeļgauja».

Šajās teritorijās veidos laipas, tiltiņus, gājēju takas, norobežojumus un būvēs skatu platformas. Pie atsevišķiem infrastruktūras objektiem izvietos atkritumu urnas un tualetes. Taps informācijas stendi un norāžu zīmes, to skaitā arī īpaši aizsargājamo dabas teritoriju robežzīmes. Izveidos stāvlaukumus un sakārtos piebraucamos ceļus. 

Jāpiebilst, ka līdztekus IV kārtas ieguldījumiem infrastruktūras attīstībā šogad turpinās arī iepriekšējo Kohēzijas fonda finansēto projekta kārtu darbus, kas dažādu iemeslu dēļ aizkavējušies.

Dabas aizsardzības pārvalde regulāri informēs sabiedrību par vietām, kur notiek darbi un kur darbu dēļ, iespējams, būs ierobežots apmeklējums.

 
Inese Pabērza,
Dabas aizsardzības pārvaldes Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļas vadītāja

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
daba
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com