Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dabas pārgājiens «Slīteres dzīvība ziemā. Mazirbes līkloči» 18.12.2023. plkst. 09.03

Ziema ir neatņemama Latvijas dabas sastāvdaļa. Katrs to zina, ka tā nāk ar salu, sniegu un ledu. Daļa no dzīvniekiem šo aukstuma periodu aizvada siltākās zemēs. Citi dodas ziemas guļā. Bet vēl citi — par spīti temperatūras aukstumgrādiem meža takās un upju līkumos rosās aizvien. Par to liecina pēdu nospiedumi sniegā. Lūk, vilks aizgājis ātriem soļiem. Bet te pa ledu – ūdrs. Caunas lēcieni, briežu lielās strīpas – viss mežs nostaigāts. Par dzīvību ziemā liecina arī klusa zeltgalvīšu sasaukšanās koku zaros. Dzeņu klauvējieni pa sausa stumbeņa galu. Un tur augstu virs koku zariem pārslīd jūras ērgļa spārnu ēna. Slīteres Nacionālā parka mežs ir dzīvs arī ziemā!


Šis ir pārgājiens sniegotos bezceļa apstākļos gar Mazirbes upes līkločiem no Pēterezeriem līdz jūrai. Nezinām, kā šogad Ziemassvētkos būs ar sniega centimetriem. Taču iebrišana mežā, kangaros un vigās, prom no ikdienišķiem ceļiem, dažādi meža vingrinājumi ar šķēršļiem «krustām, šķērsām, augšā, lejā» un visam pāri sarunas par to, kas notiek šeit Ziemeļkurzemes dabā ziemas vidū – tas ir pilnīgi droši. Jāģērbjas atbilstoši laikapstākļiem,
jāņem vērā, ka lielāko daļu laika pavadīsim kustībā. Omulīgākam garastāvoklim obligāti līdzi ir ņemama silta tēja un kaut kas garšīgs pusdienošanai brīvai dabā.

Dabas pārgājienu vadīs Kristaps Vilks, Slīteres Nacionālā parka eksperts.

26. decembrī
Sākums: Pēterezera dabas takas auto stāvlaukumā, plkst. 10.30
Noslēgums: Mazirbē, pie Lībiešu tautas nama (šoferīšus nogādāsim atpakaļ pie auto)
Dalības maksa: ziedojums
Pieteikšanās +371 29372728 - Signe

Projekts «EU Rural Tourism» sadarbībā ar viesu namu «Pītagi»

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
daba, SNP
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com