Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dabas aizsardzības pārvalde lūgs sākt kriminālprocesu par nelegālām auto sacensībām dabas liegumā 06.06.2018. plkst. 10.22

Dabas aizsardzības pārvalde plāno vērsties Valsts policijā, lūdzot sākt kriminālprocesu par nesaskaņotām bezceļu autosacensībām dabas liegumā «Ances purvi un meži», kuras iznīcinājušas vērtīgus Eiropas Savienības nozīmes biotopus.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Pārvaldes vides inspektori dabas lieguma Ances purvi un meži teritorijā konstatēja nesaskaņotas un neatļautas sacensības ar apvidus automašīnām, kuru laikā spēkrati brauca ārpus meža ceļiem — pa pelēko kāpu biotopu, kurā atrodas vairākas aizsargājamu dzīvnieku, tostarp smilšu krupja un smilšu čipstes atradnes kā arī aizsargājamo augu atradnes.

Pārvaldes vides inspektors, ierodoties notikuma vietā, pieprasīja pasākumu pārtraukt, noskaidroja organizatoru, fiksēja automašīnu numurus un sacensību «leģendas» jeb norādes, kur to dalībniekiem jābrauc. Vēlāk, apsekojot notikuma vietu eksperti konstatēja, ka automašīnas lielā platībā ir iznīcinājušas kāpu trauslo zemsedzi, bojājušas kokus un augu atradnes. Vairākās vietās šķērsota Irbes upe, bojājot tās krastus.

Dabas lieguma «Ances purvi un meži» individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi aizliedz rīkot publiskus pasākumus, to skaitā sporta un piedzīvojumu sacensības, no 1. marta līdz 1. augustam bez Dabas aizsardzības pārvaldes rakstiskas atļaujas, savukārt ātrumsacensības, treniņbraucienus un izmēģinājuma braucienus šajā teritorijā rīkot nedrīkst vispār.

«Katram pasākuma veidam ir savs laiks un vieta un tā organizatoram, rīkojot pasākumu īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, ir jāiepazīstas, kas atļauts un aizliegts konkrētajā vietā, un neskaidrību gadījumā Dabas aizsardzības pārvalde vienmēr ir gatava konsultēt un palīdzēt ar padomu. Ir jāsaprot, ka ikviena pasākuma organizators uzņemas atbildību par tā norisi un īpaši dalībniekiem, kas labticīgi paļaujas uz rīkotāju. Turklāt apvidus auto sacensības vērtējamas kā augsta riska pasākums aizsargājamiem sugām un biotopiem, tādēļ to norises vieta un laiks jāizvērtē īpaši rūpīgi», pauž Pārvaldes Kurzemes reģionālās administrācijas vadītāja Dace Sāmīte.

Dabas aizsardzības pārvalde, rūpējoties par Latvijas dabas vērtību saglabāšanu, ievēro principu «konsultē vispirms» un lielākoties nelielu un pirmo reizi pieļautu pārkāpumu gadījumā iedzīvotājus informē par aizliegumu dažādām darbībām. Taču ņemot vērā, ka šoreiz kaitējums ir nodarīts būtisks, turklāt sacensību rīkotājs ar dabai nedraudzīgu rīcību izcēlies jau vairākkārt, Pārvaldes Kurzemes reģionālā administrācija gatavo dokumentus kriminālprocesa uzsākšanai pēc Krimināllikuma 114. panta «Īpaši aizsargājamo dabas teritoriju iznīcināšana un bojāšana».

Maija Rēna,
Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
daba, kārtība, kaimiņos
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com