Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar īpašniekiem nostiprina Grīvu dižliepu 04.10.2017. plkst. 16.34

Dabas aizsardzības pārvaldes un zemes īpašnieku veiksmīgas sadarbības rezultātā Dundagas pusē kopīgi paveikts vērtīgs darbs — sakopta un nostiprināta Grīvu dižliepa.

Grīvu dižliepai kopš šī gada piešķirts dižkoka statuss, eksperti koku nomērīja, izpētīja un atzīmēja datu bāzēs. Liepa savu nosaukumu iemantojusi no netālajām Grīvu mājām, tās stumbrs nelielā augstumā sadalās trīs varenos žuburos.

Jau pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem aktīvisti koku nostiprināja pirmo reizi un tā žuburi savilkti ar trosēm, taču tagad atkal liepai bija vajadzīga palīdzība. Risinājumu kopīgi meklēja Dabas aizsardzības pārvalde un zemnieku saimniecības «Jaunsniķeru» īpašnieki, kas ir ieinteresēti, lai šis dižkoks augtu un plauktu vēl ilgus gadu desmitus un simtus.

Pēc pārvaldes iniciatīvas arborists novērtēja koka veselības stāvokli un secināja, ka tam vajag jaunus, mūsdienīgus koka žuburu stiprinājumus. Tagad, kad dižliepa ir nostiprināts, tā mūža garums ievērojami palielināsies.

Dabas aizsardzības pārvalde pauž gandarījumu par īpašnieku izpratni par dižkoku vērtību un sniegto ieguldījumu Grīvu liepas saglabāšanā, līdz ar to arī turpmāk dabas izziņas pasākumos dižkoku varēs apmeklēt gan skolēni, gan tūristi, gan jebkurš interesents.

Andra Ratkeviča,
Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centra «Slītere» vadītāja

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
daba
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com