Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Cieņā pret Ukrainas kara bēgļiem Talsos nebūs Jaungada salūta 28.12.2022. plkst. 13.24

Lai ar kara artilērijai līdzīgiem trokšņiem emocionāli netraumētu Ukrainas kara bēgļus Latvijā, izskanējis aicinājums pašvaldībām nerīkot salūtu, kā arī privātpersonām savu māju pagalmos nešaut gaisā petardes. Tas nav liegums, bet gan cilvēcisks lūgums.

Ukrainas vēstnieks Latvijā lūdzis Rīgas mēru nerīkot uguņošanu, jo šie trokšņi var ne tikai pamatīgi sabiedēt bēgļus no Ukrainas, bet arī viņos uzplēst traumatiskas rētas, tādēļ Rīgā salūta nebūs.

Rīgas pilsētas piemēram sekos daudzas Latvijas pašvaldības, to vidū arī Talsu novada pašvaldība. Talsu pilsētā plānotā uguņošana tādēļ ir atcelta, un šim piemēram pašvaldība aicina sekot arī pārējās Talsu novada pilsētas un pagasta pārvaldes.

«Iedomājieties bērnu, kurš ir nedēļām ilgi slēpies pagrabā no gaisa trauksmes, un pēkšņi te viņam ir trokšņi no nakts salūta. Iemesls ir vienkārši cilvēcība. Viņiem šie trokšņi nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā svētku salūtu,» komentē līdzšinējais Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko.

Svētku sajūtu aicinām gūt Talsu pilsētas laukumā – 31. decembrī no plkst. 23.30 plānota svētku programma un Jaunā gada sagaidīšana kopā ar grupu «Credo», atskatoties uz aizvadīto gadu Lielajā ekrānā.

Marta Rake-Lasmane

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kārtība, palīdzība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com