Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Ceļošanas akcijā iepazītas trīs muižas un viena pils Talsu novadā 26.10.2022. plkst. 09.05

Noslēgusies „Latvijas piļu un muižu asociācijas” un „Latvijas investīciju un attīstības aģentūras” organizētā akcija „Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022”. Pēc triju gadu pārtraukuma vietējiem ceļotajiem bija iespēja iepazīt un piedalīties Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma izzināšanā. Akcija norisinājās no 1. maija līdz 30. septembrim. Talsu novadu tajā pārstāvēja Spāres, Strazdes un Tiņģeres muižas un Dundagas pils.

Akcijā piedalījās 60 Latvijas pilis un muižas, pulcējot vairāk nekā 10 tūkstošus apmeklētāju. Lai padarītu pasākumu interesantāku un mudinātu ceļotājus uzzināt ko vairāk, akcijas dalībnieki bija sagatavojuši dažādus izzinošus un saistošus uzdevumus, kas jāveic, lai saņemtu atzīmi par vietas apmeklējuma reģistrāciju. Tas ļāva ceļotājiem ielūkoties muižu un piļu vēsturiskajā iedzīvē, tās šarmā un sajust mākslinieciski estētisku baudījumu.

Piemēram, Spāres muižā ekskursijas laikā bija „jāizloba”, kāds ir bijis senais Spāres nosaukums un kā laika gaitā tas mainījies. Strazdes muižas parka teritorijā apceļotājiem ar viedierīču palīdzību bija jāiziet mobilās aplikācijas aktīvā spēle „Izzini, uzzini un zini Strazdē!”, jāpievērš uzmanība dažādām detaļām un pēc tam jāatbild uz jautājumiem spēlē „Pārbaudi sevi”, izmantojot QR kodus. Tiņģerē viesiem bija iespēja muižu iepazīt un izstaigāt ekskursijā un apgūt senās spēles, piemēram, „Pupu sēšana”, „Deviņi Morica vīri” un „Lapsa un zosis”. Tāpat apmeklējuma laikā ar QR koda palīdzību bija jānoskatās kāds no video muižas parkā un muižas mazajā zālē jāizspēlē spēle kopā ar muižas dāmu. Savukārt ierodoties Dundagas pilī, akcijas dalībnieki tūrisma informācijas centrā saņēma uzdevumu – atminēt krustvārdu mīklu, un atbildes uz mīklas jautājumiem bija iespējams noskaidrot, dodoties ekskursijā kopā ar gidu. Pēc tam ikviens tika aicināts uzņemt fotogrāfijas, fiksējot vietas un objektus, kur redzama pils.

Kopumā akcijas laikā zīmodziņus par vietas apmeklēšanu un uzdevuma izpildi Spāres muižā saņēma 130 tūristi, Strazdes muižā – 72 apceļotāji, Tiņģeres muižā – 60 akcijas dalībnieki, bet Dundagas pilī – 76 ceļotāji.

Kā atzīmēja akcijas „Apceļo Latvijas pilis un muižas 2022” dalībnieki, neskatoties uz to, ka vasara bija darbīga un ceļotāju bijis daudz, prieku sagādājuši akcijas ceļotāji ar interesi un iesaistīšanos organizētajos pasākumos. Liela daļa ceļotāju bija pāri un ģimenes ar bērniem vai nelielas draugu grupas. Ceļotāju vecums arī bijis dažāds – no bērniem vecāku pavadībā līdz sirmgalvjiem. Ceļotāju motivācija bijusi uzzināt ko jaunu, paskatīties, kas gadu gaitā izmainījies, kā arī, savācot vismaz 30 atzīmju par vietu apmeklējumiem, apceļotājam būs iespēja piedalīties vērtīgu balvu izlozē.

Uz akcijas noslēguma balli Jaunpilī 5. novembrī tiks aicināti akcijas organizatori, dalībnieki, kā arī ikviens interesents, kas izteiks vēlmi piedalīties (lūdzu, sekot informācijai www.pilis.lv par pieteikšanās iespēju). Noslēguma pasākumā notiks balvu izloze un apceļotāju visvairāk novērtēto piļu, muižu sumināšana, kā arī būs iespēja visiem kopā pārrunāt un izjust muižu, piļu atmosfēru un nozīmi mūsdienu sabiedrībā.

Kā ierasts, zeltainais rudens un ziemas sezona ir izzinošu ekskursiju laiks. Talsu novada muižas un Dundagas kultūras pils aicina ikvienu turpināt apmeklēt pasākumus un piedalīties viņu sarūpētajās aktivitātēs, piemēram, oktobra beigās notiks tradicionālais „Leģendu nakts 2022” pasākums, kas šogad būs veltīts burvestībām un atklājumiem, tāpat daudzviet norisināsies vairāki skaisti un skanīgi Latvijas valsts svētkiem un Ziemassvētkiem veltīti svinīgie pasākumi un koncerti.

Renāte Freiberga

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
pils
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com