Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Bibliotekāru pieredzes apmaiņas brauciens uz Baltkrieviju 17.08.2017. plkst. 17.22

8., 9. un 10.augustā novada bibliotekāriem bija iespēja iepazīties ar kolēģu darbu Baltkrievijas bibliotēkās. Pieredzes apmaiņas braucienu organizēja Talsu Galvenā bibliotēka. No mūsu novada braucienā piedalījās Olita Kalna no Kolkas bibliotēkas un Ruta Emerberga, Ina Eihlere no Dundagas bibliotēkas.

Iepazinām trīs skaistas Baltkrievijas pilsētas — Vitebsku, Oršu un Minsku, kā arī etnogrāfisko ciematiņu Dudutki, kas atrodas 40 km no galvaspilsētas.

 Oršā apmeklējām Vladimira Korotkeviča vārdā nosaukto bērnu bibliotēku, kura izvietota Jezuītu kolēģijas ēkā. Šajā bibliotēkā kolēģu vizītes no kaimiņvalstīm nebūt nav ierasta lieta un tikām uzņemtas ļoti sirsnīgi un ar abpusēju interesi par darbu. Un tagad bibliotēkas interneta vietnē http://orshalib.by/novosti/item/794-vizit-kolleg.html ir ievietota informācija par šo tikšanos. Senā celtne ir atjaunota un bibliotēkas interjers radīts senatnīgā stilā, kas tiešām piedod vizuālu odziņu.

Baltkrievijas Nacionālā bibliotēka dibināta 1922. gadā un tā atrodas valsts galvaspilsētā Minskā. Kopš 2006. gada bibliotēka atrodas jaunā ēkā. Ja mūsu Latvijas bibliotēku dēvē par Stikla kalnu, tad Baltkrievijas bibliotēkas arhitektoniskā forma ir apaļa, ar domu attēlot pasaules formu, bet tauta vairāk pieņēmusi slīpēta dārgakmeņa - dimanta veidolu. Pie ieejas durvīm ir uzraksti dažādās pasaules valodās un atradām arī mūsu dzimto latviešu valodu. Bibliotēkas rīcībā ir 22 stāvi virs zemes un saimnieciskās telpas apakšzemes 3 stāvos. Ēkas 23. un 24. stāvi ir izveidoti kā skatu laukumi, kuros var nokļūt ikviens interesents arī neapmeklējot bibliotēku, un no 72 metru augstuma paveras tiešām brīnišķīgs skats uz Minsku.

Brauciens paliks atmiņā ar ļoti viesmīlīgu un sirsnīgu uzņemšanu, atraktīvu un zinošu gidi Innu no tūrisma aģentūras ИЛВА (ILVA) Vitebskā, mākslinieka Marka Šagāla krāsu un pasaules uztveri, nepārredzamiem labības laukiem gar autobusa logiem, monumentālām ēkām, ļoti daudzām baznīcām un plašām ielām pilsētās.

 

Rura Emerberga

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Bibliotekāru pieredzes apmaiņas brauciens uz Baltkrieviju

Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com