Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Bibliotēkā Alekseja Naumova ilustrāciju izstāde 12.04.2016. plkst. 15.58

Dundagas bibliotēkā līdz aprīļa beigām iespējams aplūkot Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) rektora profesora Alekseja Naumova ilustrāciju grāmatai «Ahoi! Plūdi Daugavā» izstādi. Tajā aplūkojami ilustrāciju oriģināli, kuros attēloti bērnu iemīļoto varoņu — kaķa Mura, suņa Kārava un gaiļa Pēča — piedzīvojumi.

Jura Zvirgzdiņa grāmatu «Ahoi! Plūdi Daugavā» ar Alekseja Naumova ilustrācijām izdevniecība «Zvaigzne ABC» izdeva 2014. gadā. Kopš nonākšanas lasītāju rokās grāmata jau paguvusi iemantot ne vien mazo lasītāju uzmanību, bet arī godalgas — piešķirta «Pastariņa prēmija», un grāmata nominēta Jāņa Baltvilka balvai. Šī grāmata bija iekļauta Bērnu žūrijas 2014. gada grāmatu kolekcijā, un Dundagas jaunie grāmatu eksperti vecuma grupā 5+ grāmatiņu ierindoja 2. vietā.

Rakstnieks kopā ar mākslinieku grāmatā uzbūruši aizraujošu ceļojumu un piedzīvojumu pasauli. Lai gan grāmata «Ahoi! Plūdi Daugavā» domāta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, taču Rīgas ainavas, nozīmīgākās vietas un objekti grāmatas ilustrācijās ieinteresē arī pieaugušos grāmatu draugus.

Mākslinieks ilustrācijām piegājis ar sev raksturīgo azartu — pats devies pa grāmatas varoņu takām un ceļojis pa Daugavu, sākot no Doles salas līdz jūrai, skicējis, fotografējis un gleznojis neskaitāmas Rīgas vietas un pilsētvides objektus — Gaismas pili, Rīgas kanālu, tirgu, Vecrīgu, Rīgas pili, ostu un daudzus citus.

Aleksejs Naumovs ir izcils latviešu mākslinieks, kura glezniecību raksturo vides un krāsas nozīmība. Viņš absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas monumentālās glezniecības nodaļu. Strādājot Latvijas Mākslas akadēmijā, Aleksejs Naumovs regulāri piedalās nozīmīgās vietēja un starptautiska mēroga norisēs — starptautiskās izstādēs, simpozijos, apmaiņas programmās, sadarbības projektos un citos nozīmīgos pasākumos. Būdams viens no pazīstamākajiem latviešu mūsdienu māksliniekiem, veidojis vairāk nekā 60 personālizstāžu Latvijā un ārvalstīs, kā arī piedalījies vairākos desmitos grupu izstāžu. 2013. gadā Alekseju Naumovu nominēja «Purvīša balvai». 2012. gadā Aleksejs Naumovs kļuva par Atzinības Krusta Komandieri (Latvijas Valsts apbalvojums), un 2004. gadā viņam piešķīra Itālijas Republikas prezidenta ordeni «Ordine al Merito della Republica Italiana Commendatore».

Vairākus gadus mākslinieks kopā ar gleznotāju, LMA prorektoru prof. Kristapu Zariņu īsteno mākslas projektu «World Cities. Live Paintings», kurā atspoguļoti iespaidi, kas gūti pasaules metropolēs un kultūrvēsturiski bagātajās Eiropas pilsētās. Abi mākslinieki ekspozīcijas klāstu nemitīgi papildina, gleznojot plenērā aizvien jaunas pilsētas un vietas. Projekts «World Cities. Live Painting» īstenots vairākās pasaules lielpilsētās — Deli, Vašingtonā, Maiami, Honkongā, Abu Dabi, kā arī Rīgā, Kuldīgā, Ņujorkā, Parīzē, Venēcijā, Burano, Budapeštā, Vīnē un citviet.

Aicinām ikvienu interesentu!
2014. gada 23. janvāra raidījums «Dzīvīte» — intervija ar mākslinieku Alekseju Naumovu par grāmatas tapšanu

 

Ruta Emerberga

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
bibliotēka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com