Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Bērnu vakcinācija pret ērču encefalītu 18.02.2016. plkst. 14.55

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) ziņo, ka ik gadu valsts apmaksā vakcinācijas pret ērču encefalītu bērniem no 1 gada līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai saskaņā ar Ministru kabineta 26.09.2000. noteikumu nr. 330 Vakcinācijas noteikumi (turpmāk — noteikumi) 23.¹1. un 23.¹2. apakšpunktā noteikto:

«23.¹1. teritorijās, kurās saskaņā ar SPKC epidemioloģiskās uzraudzības datiem ir visaugstākā saslimstība ar ērču encefalītu (ērču encefalīta endēmiskās teritorijās), ja bērna deklarētā dzīvesvieta ir ērču encefalīta endēmiskajā teritorijā. Vakcināciju plāno un veic ģimenes ārsts, kura pamatprakse ir attiecīgajā teritorijā;

23.¹2. bāreņus un bez vecāku gādības palikušos bērnus. Vakcināciju plāno un veic ģimenes ārsts. Bērnu aprūpes iestādēs un internātskolās bērnu vakcināciju plāno un organizē attiecīgās iestādes administrācija».

Analizējot epidemioloģiskās uzraudzības datus par saslimstību ar ērču encefalītu 2011.–2015. gadā, SPKC ir sagatavojis un Veselības ministrija ir saskaņojusi teritoriju sarakstu valsts apmaksāta bērnu vakcinācija pret ērču encefalītu 2016. gadā, kurā ir iekļauts arī jūsu novads.

Lai nodrošinātu novadā deklarēto bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu, kā arī racionālu valsts iepirktās vakcīnas izmantošanu, lūdzam informēt iedzīvotājus par bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu, īpaši pievēršot uzmanību riska ģimenēm un ģimenēm, kuras dzīvo attālā novada teritorijā.

Izvērsta informācija par bērnu vakcināciju pret ērču encefalītu par valsts budžeta līdzekļiem ir nosūtīta ģimenes ārstiem. Uzziņai: Dundagas novadā vidējais gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju (2011–2015) ir 59,4, bērnu skaits pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datiem — 708.

Direktora pienākumu izpildītāja Iveta Gavare

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
palīdzība, veselība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com