Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Bāriņtiesas darbs ārkārtējās situācija laikā 18.03.2020. plkst. 10.20

Bāriņtiesa kā pašvaldības izveidota iestāde ārkārtējās situācijas laikā darbojas pamatojoties uz 13.03.2020. izdoto rīkojumu  Par ierobežojošiem pasākumiem ar mērķi ierobežot koronavīrusa Covid-19 izplatību Dundagas novadā. Rīkojumā noteikts izvērtēt un iespēju robežās nodrošināt klātienes pakalpojumu sniegšanu attālināti.

Vienlaikus, ņemot vērā bāriņtiesas pamatuzdevumu- prioritāri nodrošināt bērna un aizgādnībā esošas personas tiesības, bāriņtiesa nodrošina iespēju uzklausīt vai saņemt informāciju par iespējamiem bērna vai aizgādnībā esošās personas tiesību pārkāpumiem, kā arī nodrošina nekavējošu informācijas pārbaudi, ja tiek saņemtas ziņas par iespējamu vardarbību vai cita veida bērna veselības, dzīvības vai attīstības apdraudējumu.

Bāriņtiesa lūdz līdzcilvēkus ziņot, ja bērns ir palicis bez vecāku pārstāvības.

Ja vecāki neilgu laika periodu ir spiesti atstāt bērnu citas personas aprūpē, ir iespēja izdot pilnvaru bērna pārstāvībai attālināti, izmantojot Latvijas notāru pakalpojumus neatkarīgi no tā, kurā valstī vecāks šobrīd atrodas- https://www.latvijasnotars.lv/articles/latvijas-notaru-pakalpojumi-pieejami-attalinati- iepazistiet- digitalakos-no-tiem.  Vienlaikus uzsverams, lai videokonsultācija varētu notikt, nepieciešams derīgs eParaksts. Citi nosacījumu videokonsultācijas notikšanai skatāmi- https://www.latvijasnotars.lv/pages/nosacijumi-videokonsultacijas-norisei.

Kad nav iespējams cits risinājums, ārkārtas situācijā ir iespējama aizbildnības nodibināšana, pamatojoties uz minimālu informāciju un vecāku viedokļa telefonisku noskaidrošanu.

Kā viens no risinājumiem iespējama bērna ievietošana audžuģimenē vai ilgstošās sociālās rehabilitācijas institūcijā, pamatojoties uz vecāku lūgumu un nepieciešamību prioritāri nodrošināt bērna interešu aizsardzību.

Ņemot vērā situāciju ar izglītības iestāžu slēgšanu, kā arī ierobežojumiem atstāt bērnus pirmskolas izglītības iestādēs, iespējams, var veidoties situācija, kurā vecākiem ir problemātiski ievērot Bērnu tiesību aizsardzības likuma 24.panta sestajā daļā noteikto-  vecākiem vai personai, kuras aprūpē bērns nodots, ir pienākums neatstāt bērnu līdz septiņu gadu vecumam bez pieaugušo vai personu, ne jaunāku par 13 gadiem, klātbūtnes. Bāriņtiesas pienākums ir reaģēt uz informāciju, bet tiks vērtēts bērns briedums, ne tikai formālais vecums, lai izvērtētu, vai bērna atrašanās vienam, piemēram 8 gadu vecumā, ir bērnam droša. Tāpat vērtējams, kāda vecuma bērns atstāts 13 un vairāk gadus sasnieguša bērna uzraudzībā. Pastāv risks, ka 13 gadus vecs bērns nespēs nodrošināt pilnvērtīgu divus gadus veca bērna uzraudzību un aprūpi visas dienas garumā.

Iesaku vecākiem vispirms vienoties par ģimenes plāniem pieaugušo starpā un tad par to informēt bērnus. Pastāstīt bērniem par to, ka pašlaik pasaulē izplatās nopietna saslimšana, ka jābūt uzmanīgiem, jāievēro personīgā higiēna, pastiprināti bieži un rūpīgi jāmazgā rokas. Vecāki var pastāstīt, ka mēs katrs esam atbildīgs par to, lai neļautu slimībai izplatīties tālāk, tāpēc ģimene tuvākajā laikā nedosies ceļojumos un neies atpūsties uz veikaliem, izklaides vietām, bet spēlēs spēles mājās un dosies pastaigās dabā.

Būsim saprotoši, nesūdzēsimies par situāciju kaimiņu ģimenē, bet kopīgiem spēkiem centīsimies to atrisināt.

Būsim vērīgi, sniegsim atbalstu viens otram, jo īpaši ģimenēm ar bērniem, veciem ļaudīm pārtikas vai medikamentu iegādei.

Par notariālajām darbībām lūdzu sazināties telefoniski vai rakstīt uz e pastu, vienosimies kā nokārtot neatliekamos darījumus.

Bāriņtiesu var sazvanīt pa tālruņa numuriem 63237854, mobilais tālrunis 20220495,  e pasta adrese: daina.devita@dundaga.lv , pašvaldības ēkā ir izvietota kastīte, kur var atstāt ziņu.

Izturību, sapratni vēlot,
bāriņtiesas priekšsēdētāja Daina Dēvita

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
kārtība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com