Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Autobrauciens «RAF» 60. jubilejā 17.07.2014. plkst. 11.35

Lai Latvijas iedzīvotājiem atgādinātu faktu, ka Latvija bijusi un ir valsts ar savu autobūvi, biedrība «AMC Baltijas zvaigznes» sadarbībā ar autobusu ražotājfirmu a/s «Amo Plant» rīkoja vēsturisku autobraucienu pa Latviju, ciemojoties arī mūsu novadā.

13. VII rītā Kolkas raga stāvlaukumā ikviens interesants bija aicināts aplūkot trīs «RAF» ražotos minibusus, vienu a/s «Amo Plant» «Ambassador» autobusu un tikties ar to ekipāžām. Visa komanda bija tērpusies pelēkbrūnos tērpos un savdabīgās formas cepurēs, tā kā grūti uzreiz bija atpazīt Jāni Dambīti, SIA «Kolkasrags» direktoru, arī a/s «Amo Plant» pārstāvi, vienu no Latvijas autobūves goda apļa «Ar «Latvijām» pa Latviju» rīkotāju Kurzemē. Viņš pastāstīja, ka šogad «RAF» svin 60. jubileju, tāpēc arī radusies iecere izbraukt goda apli. Starts tam dots no Jelgavas Sv. Trīsvienības torņa. Laimīgu ceļu ekipāžām novēlējis arī Jelgavas domes mērs Andris Rāviņš un jelgavnieki.

Tukuma lidostā iepazinušies ar mūsdienīgo lidlauka infrastruktūru un «Baltic Bees» sporta lidmašīnām. Tālāk ceļš vedis uz deviņu pakalnu pilsetu Talsiem, Sasmakas Elku liepu un naktsmājām Rojupē.

Otrajā dienā pa ceļam Rojā braucēji kopā ar Neptūnu un kabrioletiem devušies Jūras svētku gājienā. Vēlāk apskatījušies Latvijas kuģi «Viesīte», kur atsaucīgais kapteinis dalījies pieredzē. Vakarā, ierodoties Kolkā un braucot garām stadionam, ar signālu sveicinājuši kolceniekus. Vēlāk nogaršojuši kūpinātas zivis un nopeldējušies jūrā. Spīdējis skaists pilnmēness, un jūra pie Kolkas visiem šķitusi pievilcīga un nedaudz maģiska. Trešajā rītā aplūkojuši Kolkas raga krustvilni.

Jānis vēl sacīja, ka ar viņiem kopā brauc filmu studija «Parus studio», kas uzņem videofilmu, ko pēc tam izmantos, lai piesaistītu ziedotājus un 2015. gadā īstenotu automaratonu no Baltijas jūras līdz Klusajam okeānam, no Rīgas līdz Vladivostokai. Šī gada brauciens ir iesildīšanās kā komandai, tā «RAF» busiņiem, lai nākamajā gadā īstenotu 16 000 km automaratonu.

Savukārt Valdis Brants, bijušais «RAF» izmēģinātājs, tagadējais biedrības «AMC Baltijas zvaigznes» priekšsēdētājs, norādīja, ka viņš jau 1989. gadā ar «RAF» minubusu braucis apkārt pasaulei automaratonā «Kolumba karavāna», no Romas līdz Romai. Toreiz vēl piedalījušies 2 «žiguļi», 2 «moskviči» un 5 Itālijā ražotas mašīnas. Kā Kolumbs reiz atklāja Ameriku, tā 1989. gada braucienā Itālijas TV un ASV TV atklāja Padomju Savienību (PS). Tā bija pirmā iespēja pēc tik daudziem gadiem ārzemju žurnālistiem ceļot pa PS. Neļāva iebraukt Krasnojarskā, Almati un Barnaulā. Citur pārvietājās brīvi. Braucot uzfilmēja 500 stundu materiālu, Itālijas TV un ASV TV raidīja reportāžas.

Valda rādītajā albumā redzamas fotogrāfijas arī no citiem braucieniem. Visekstrēmāk, šķiet, bijis Kongo džungļos. Kādā vietā tilts izskatījies tik nedrošs, ka ar mašīnu braukuši pāri braslam, taču nav tikuši kalnā. Nācies atgriezties un tiltu salabot. Vēl kādā bildē mašīna iegrimusi šķidros mālos. Labi, ka cita varējusi izvilkt ārā.

Tālāk automaratona dalībnieki devās uz Mazirbi, Ventspili, Kuldīgu un Kandavu. Kā vēlāk pastāstīja Jānis, Mazirbē braucēji apskatījuši Lībiešu tautas namu un Irbenē izbaudījuši lokatora īpašo gaisotni. «Ventspilī viesojāmies prominādē pie Krišjāņa Valdemāra pieminekļa. Tālāk ceļš veda uz Kuldīgas vecpilsētas mazo ieliņu līkločiem, priecājāmies par Ventas rumbu un seno tiltu. Mājupceļā viesojāmies Kandavā pie hercoga Jēkaba pulvertorņa». Jānis uzsvēra, ka visur viņus pavadījusi dzīva, draudzīga cilvēku interese un katrā vietā bijuši atsaucīgi palīgi. Par to viņš saka visiem sirsnīgu paldies.

Jānis teica, ka šogad paredzēti vēl divi braucieni, lai atgādinātu Latvijas iedzīvotājiem, ka Latvija bijusi un ir valsts, kas bagāta ar vēsturiskām vietām un personībām, kā arī ar savu autobūves rūpniecību. Komanda modinās leģendas, ko ir vērts atcerēties un apskatīt.

Notikušo automaratonu atbalstīja Jelgavas un Rīgas pilsētas domes, a/s «Naftimpeks», Andra Dambja SIA  «ASC», Rīgas motormuzejs un SIA «Krown Zemgale». 

 

Diānas Siliņas teksts un foto

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
Kolka
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com