Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Atrastā Latvija. Spēle, kas ietver vietas no visas Latvijas 30.06.2021. plkst. 10.43

Latvijas reģionos ir no jauna izveidoti un atjaunoti teju 60 kultūras un dabas mantojuma objekti. Tostarp arī Dundagas pils un Kolkas Lībiešu saieta nams.

Eiropas Savienības fondu līdzekļu Darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» prioritārā virziena «Vides aizsardzības resursu izmantošanas efektivitāte» 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa «Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī ar to saistītos pakalpojumus» 1. un 2. kārtā veiktos Eiropas Reģionālās attīstības fonda ieguldījumus Latvijas reģionos esošā kultūras un dabas mantojuma saglabāšanā, aizsargāšanā un attīstībā var skatīt kampaņā «Atrastā Latvija».

Visi šie objekti sarindoti 7 kultūras un dabas mantojuma ceļos, kurus iepazīstot, var atrast un izprast Latvijas unikālās vērtības. Atjaunošanas un būvniecības darbi īstenoti 40 Latvijas pašvaldībās, ieguldot ERAF, kā arī valsts un pašvaldību līdzekļus. Dundagas novada pašvaldības īstenotos objektus atradīsiet Līvu ceļā.  Pirmie, šos septiņus ceļus iepazina Latvijas ceļotāji un blogeri. Uz Dundagas novadu devās Solveiga Kaļva, bloga www.solveigaspiedzivojumi.lv autore, kur var iepazīties ar visiem Līvu ceļa objektiem.

Par iespēju apmeklēt un iepazīt objektus Latvijas iedzīvotājiem vēstīs mājas lapa atrastalatvija.lv, septiņu TV raidījumu cikls «Atrastā Latvija» un video interneta vidē.

Aicinot epidemioloģiski drošā veidā apmeklēt jaunos tūrisma objektus, Kultūras ministrija izveidojusi informatīvo kampaņu «Atrastā Latvija». Vietnē https://www.atrastalatvija.lv/ apkopota informācija par   visos Latvijas reģionos izbūvētajiem un atjaunotajiem 60 kultūras un dabas mantojuma objekti – muižām, pilīm, baznīcām, torņiem, parkiem, muzejiem, estrādes, dabas takas, dārzi, tilti, promenādes, pludmales un citas vietas.

Atjaunošanas un būvniecības darbi īstenoti kopš 2018. gada divās kārtās, atjaunojot un izbūvējot 60 kultūras un dabas mantojuma objektus 40 Latvijas pašvaldībās, kā arī veidojot un attīstot tajos jaunus kultūras un tūrisma pakalpojumus. Atsevišķos objektos darbi vēl turpinās, un tie tiks pilnībā pabeigti 2022. gada nogalē.

 

Pilna informācija par visiem objektiem, spēles noteikumi, dažādi interesanti fakti pieejami vietnē https://www.atrastalatvija.lv/ .

 

Logotipi

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Pievienotās galerijas
ERAF 5.5.1 projekta foto

Atslēgvārdi
pils, ERAF projekti
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com