Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Atbalsta iespējas ģimenēm, kuras audzina bērnus ar invaliditāti 26.02.2018. plkst. 08.12

Ģimenes, kas audzina bērnus ar invaliditāti, Dundagas novada sociālajā dienestā var pieteikties vairāku bezmaksas pakalpojumu saņemšanai sakarā ar valstī notiekošo deinstitucionalizācijas procesu.

Kurzeme visiem logotipu rinda


Atelpas brīža pakalpojums vecākiem – bērna* īslaicīga (līdz 30 diennaktīm gadā) aprūpe un uzraudzība pie pakalpojuma sniedzēja, dodot iespēju vecākiem iegūt brīvo laiku atpūtai vai savu lietu sakārtošanai. Pakalpojumā bērnam nodrošina ēdināšanu četras reizes dienā, saturīgu brīvā laika pavadīšanu, pašaprūpes spēju attīstību, pastaigas, speciālistu konsultācijas. Dundagas iedzīvotājiem tuvākie šāda pakalpojuma sniedzēji atrodas Liepājā, Rīgā un Siguldā. Sociālais dienests, ja nepieciešams, var kompensēt ģimenes ceļa izdevumus nokļūšanai pie pakalpojuma sniedzēja.

Sociālās aprūpes pakalpojums — bērnam* viņa dzīvesvietā noteiktu stundu skaitu nedēļā nodrošina ikdienas aprūpi, uzraudzību, pašaprūpes spēju attīstību un saturīgu brīvā laika pavadīšanu, ja vecāki darba, mācību vai citas aizņemtības dēļ to nevar izdarīt paši. Pakalpojumā nesedz segti bērna pārtikas iegādes un tās pagatavošanas izdevumus. Pakalpojuma apjoms dažādām vecuma grupām atšķiras :

  • bērnam līdz četru gadu vecumam (ieskaitot) ne vairāk kā 50 stundas nedēļā;
  • bērnam no pieciem līdz 17 gadiem (ieskaitot) ne vairāk kā 10 stundas nedēļā.


Sociālās rehabilitācijas pakalpojumi — katrs bērns, kuram projektā «Kurzeme visiem» ir novērtētas individuālās vajadzības un izstrādāts atbalsta plāns, var saņemt dažādus rekomendētos sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, taču kopskaitā  ne vairāk kā 40 saņemšanas reizes. Savukārt bērna likumiskie pārstāvji vai audžuģimene bez maksas var saņemt psihologa pakalpojumus, rehabilitologa pakalpojumus, fizioterapijas nodarbības, kā arī apmeklēt izglītojošās atbalsta grupas, bet kopskaitā līdz 20 reizēm.

Sociālās rehabilitācijas, aprūpes un atelpas brīža pakalpojumu izmaksas noteiktā apjomā sedz projekts «Kurzeme visiem». Lai uzzinātu vairāk par pakalpojumiem, to saņemšanas laiku, pieteikšanās kārtību un nepieciešamajiem dokumentiem, aicinām sazināties ar Inetu Mauriņu pa tālruņiem 63200803 vai 26618686.

Projekta «Kurzeme visiem» mērķis ir palielināt Kurzemes reģionā ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar invaliditāti un bērniem.

Vairāk informācijas par pakalpojumiem un projektu www.kurzemevisiem.lv

* tikai bērniem, kuriem ir Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu komisijas (VDEĀK) atzinums par īpašas kopšanas nepieciešamību


Inese Siliņa,
projekta «Kurzeme visiem» sabiedrisko attiecību speciāliste

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
Kurzeme visiem
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com