Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Aleksandra Pelēča 2017. gada literārās prēmijas balvai izvirzītas arī grāmatas par Dundagas novadu 23.02.2018. plkst. 10.31

Katra gada februāra beigās Talsu novada galvenā bibliotēka izvērtē tos literāros darbus,  kuriem ir nozīmīga saistība ar Talsu novada vai reģiona vēsturi, kultūrzīmēm un cilvēkiem.

Talsu Galvenā bibliotēka Aleksandra Pelēča 2017. gadā literārai prēmijai izvirzījusi septiņas  grāmatas, starp tām divas par mūsu novadu : Janīnas Kursītes «Diždundaga. Apcerējumi par Dundagas novadu» un  Baibas Šuvcānes «Lībiešu krasts. No Ovīšiem līdz Melnsilam».

 Lasītāji par Aleksandra Pelēča literārajai prēmijai izvirzītajiem darbiem un saviem favorītiem varēs balsot no 6. marta līdz 6. aprīlim bibliotēkas mājas lapā www.talsubiblioteka.lv un www.talsi.lv, kā arī bibliotēkas sociālajos profilos, un katrā Talsu, Rojas, Dundagas un Mērsraga novada bibliotēkā uz vietas.

Prēmijas pasniegšanas pasākums nemainīgi notiks 10. aprīlī Talsu Galvenajā bibliotēkā, Aleksandra Pelēča dzimšanas dienā.          

Aleksandra Pelēča literārā prēmija tiek piešķirta vienam novadu autoram par izcilu literāru darbību, kas ir dziļi saistīts ar sava laikmeta un sava novada norisēm un kurš ieguvis Prēmijas pretendentu izvērtēšanas komisijas augstāko vērtējumu. Vērtējumam tiek atlasītas pagājušā gadā iznākušās grāmatas.

Talsu novada dome par godu Aleksandra Pelēča (1920 – 1995) 80 gadu jubilejai 2000. gadā iedibināja tradīciju piešķirt literāro prēmiju literāro darbu autoriem par ieguldījumu A. Pelēča daiļrades pētniecībā un popularizēšanā, mākslinieciski augstvērtīgiem darbiem prozā, dzejā, publicistikā, literatūrzinātnē, kas veltīti Talsu, Dundagas, Mērsraga, Rojas novadam.          
Aleksandra Pelēča literārā prēmija tiek piešķirta vienam novadu autoram par izcilu literāru darbību, kas ir dziļi saistīts ar sava laikmeta un sava novada norisēm un kurš ieguvis Prēmijas pretendentu izvērtēšanas komisijas augstāko vērtējumu. Katru gadu vērtējumam tiek atlasītas iepriekšējā gadā iznākušās grāmatas.

https://www.talsubiblioteka.lv/tuvojas-aleksandra-peleca-2018-gada-literaras-premijas-pasniegsana/

Talsu novada galvenā bibliotēka


«Diždundaga. Apcerējumi par Dundagas novadu»

sast. Janīna Kursīte

izdevējs – Zinātne

Divas vasaras grupa Latvijas Universitātes pētnieku un folkloras studentu devās tradicionālās kultūras un mutvārdu vēstures ekspedīcijā, lai veiktu lauka pētījumus Latvijas rietumdaļā – Dundagas novadā. Par novada vēsturi, paražām, ticējumiem, tradīcijām, kā arī par reģionālās virtuves īpatnībām iztaujāti pāri par 200 Dundagas novada iedzīvotāju. Monogrāfiskajā rakstu krājumā ietverti apcerējumi, kas galvenokārt balstās savāktajā mutvārdu vēstures materiālā.


«Lībiešu krasts. No Ovīšiem līdz Melnsilam»,

Baiba Šuvcāne

izdevējs – Latvijas Mediji

 

Grāmata aizved uz noslēpumaino un romantisko Lībiešu krastu. Izstaigāts krasts no Ovišiem līdz Melnsilam, iespēja tuvāk iepazīt ciemus, tradīcijas, seno dzīvesveidu, lībiešu dzimtas, stiprās sievas un vīrus, to raksturus, ieklausīties nostāstos par zilajām govīm, saltkurpjiem un vilkačiem, Trommela pils laupītājiem un veco Taizelu.

 


Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
bibliotēka, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com