Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

«Ak, pavasar!» 31.03.2014. plkst. 08.42

Novada dziedošo talantu pirmais koncerts «Ak, pavasar, ak, pavasar...» Kolkas tautas namā ierasti pulcēja pilnu zāli.  Skatītāju vislielākās simpātijas izpelnījās trīs priekšnesumi: Andra Pūpolberga vīrišķīgi atturīgajā un reizē romantiskajā manierē, ģitāras pavadībā izpildītā Raimonda Paula un Guntara Rača dziesma «Mēs ar tevi dejosim», to pašu autoru muzikālā minidrāma «Es tevi mīlu» Aigas Ūdres ekspresīvajā sniegumā un R. Paula un Andreja Vozņesenska pagājušā gadsimta 80. gadu sākuma grāvējs «Миллион алых роз» («Miljons sarkan puķ’») paša Maestro un Allas Pugačovas jeb Baibas Šuvcānes un Irinas Māgures interpretācija ar parodijas elementiem.

Koncerts vēl nebija pat pusē, kad nopriecājos par neparasti vienoto koptēlu, lai gan dziesmas un to izpildītāji, protams, atšķīrās, un tas allaž slēpj arī sadrumstalotības draudus. Turklāt šoreiz dziesmu vēlamā ievirze, humors, īstenībā ir ļoti grūta. Acīmredzot daļa dalībnieku to bija apzinājušies un tāpēc tai bija gājuši ar līkumu. Jā, bet kāpēc tomēr tik patīkama kopējā noskaņa arī pēc visa koncerta un kāpēc tas šķita aiztraucam vienā elpas vilcienā? Atbilde vienkārša — lieliskas bija abas teicējas, reizē konferansjē, dziedātājas un dejotājas, skeču izpildītājas, muzikālās izpalīdzes... kas tik vēl ne! Dzintra Tauniņa un Evita Ernštreite no pirmā mirkļa publiku aizrāva ar dabiskumu, šarmu, asprātību, nevainojamo saspēli. Evitas plastiskums un simtprocentīga sava tēla izdzīvošana uz skatuves ir apbrīnas vērta un pelna visaugstāko uzslavu. Žēl, ka balsis nevarēja nodot arī par vakara vadītājām.

Visi 18 dažādie priekšnesumi uzrunāja skatītājus. Tā kā bija pieteikta humora tēma, tad īpaši jāuzteic tie numuri, kuros joku klātbūtne bija, turklāt, un tas ir pats svarīgākais, gaumīga. Nevienā nenopietnajā gabala nemanīja aiz matiem pievilktus jokus, nevajadzīgu pārspīlējumu, nedz arī amerikānisku seklumu, ar kādiem tagad pilni visi televizori.  No savas puses gribu uzslavēt trīs priekšnesumus.  Ilze Soja un Inese Radele ar dabisku lustīgumu izdzīvoja «Tautas ziņģi», un jāuzsver, ka Ilzei šādi gabali lieliski piestāv. Spēles noteikumus fantastiski precīzi bija izmantojuši četri duņdžinpuiši, izspēlējot mazu muzikālo teijāteri ar Dona «Signālu». Īpaši pārliecināja Toms Zoss un Ģirts Jānbergs, bet koptēlu palīdzēja radīt arī Jānis Freibergs un Jānis Zadiņš. Savukārt Irina Māgure un Baiba Šuvcāne pilnīgi pārsteidza klātesošos ar parodiju par Allu Borisovnu un Maestro. Parodiju par šiem māksliniekiem sen nebiju baudījis, un šādas ievirzes koncertā tā tiešām bija īsta virsotne, ko novērtēja arī skatītāji.

Pelnītas ovācijas izpelnījās viesmākslinieki, grupa «Jūrkant», bet pirmo, otro un trešo zvanu savā neatdarināmajā nopietni nenopietnajā manierē izziņoja Valters Laķevics. Cepums no manis!

Paldies visiem koncerta veidotājiem — vokālajiem skolotājiem, dziesmu aranžētājiem un izpildītājiem, jo īpaši tiem, kam skatuves pieredze bija maza!

Lai tikpat labi sokas pēc dažām dienām Dundagas pilī!


Alnis Auziņš


Vairāk nākamajā «Dundadzniekā»

Ineses Dāvidsones foto

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Novada dziedošo talantu pirmais koncerts «Ak, pavasar, ak, pavasar...» Kolkas tautas namā

Atslēgvārdi
mūzika, Kolka, kultūra
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com