Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Aizraujošā migrācija — Eiropas Putnu vērošanas dienās 26.09.2014. plkst. 11.56

Miljoniem putnu tuvāko nedēļu laikā pametīs Eiropu, lai dotos uz ziemošanas vietām Āfrikā. Mums tas nozīmē tūkstošu putnu barus, kas laidīsies pāri Latvijai. BirdLife International, ko Latvijā pārstāv Latvijas Ornitoloģijas biedrība, ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu ielūdz visus Eiropas iedzīvotājus 4. un 5. X pievienoties pārsteidzošajam dabas brīnumam — putnu migrācijai.
Šogad BirdLife International partneri 37 Eiropas un Centrālāzijas valstīs uzaicina iedzīvotājus vērot putnus un uzzināt daudz jauna dažādos pasākumos un putnu vērošanas ekskursijās. 4. un 5. X Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Latvijas vides aizsardzības fonds un Dabas aizsardzības pārvalde aicina visus interesentus piedalīties Eiropas putnu vērošanas dienās EuroBirdwatch14. Šoruden iespējams piedalīties 25 bezmaksas pasākumos — 21 putnu vērošanas ekskursijā un 4 putnu barotavu, būrīšu un radošajās darbnīcās.

Lielākā daļa migrējošo putnu to ligzdošanas un ziemošanas, kā arī atpūtas vietās migrācijas laikā ir apdraudēti gan piemērotu vietu trūkuma, gan klimata pārmaiņu dēļ. Šādi pasākumi, kā EuroBirdwatch14, palīdz sabiedrībai apzināties dabas brīnuma — putnu migrācijas — skaistumu un izprast migrējošo putnu vajadzības ligzdošanas, migrācijas atpūtas un ziemošanas vietās.

Eiropas Putnu vērošanas dienas ir ikgadējs pasākums, kas ietver simtiem aktivitāšu dažādās valstīs. Putnu novērošanas vietās novērotie putnu, kā arī cilvēkus, kas piedalījušies, saskaita, un nacionālās organizācijas par to ziņo Eiropas centram, kas šogad atrodas Luksemburgā. Iepriekšējā gadā Eiropas Putnu vērošanas dienās teju 20 000 cilvēku no 30 valstīm vienas nedēļas nogales laikā saskaitīja 2 394 855 putnus. Savukārt Latvijā vairāk nekā 500 dalībnieku kopā reģistrēja 58 363 putnus no 152 sugām.

Eiropas Putnu vērošanas dienas — EuroBirdwatch14 — Latvijā rīko Latvijas Ornitoloģijas biedrība, kas ir BirdLife International partneris Latvijā, ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu un sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi.

Mūsu novadā putnus vērosim 4. X pastaigā Kolkas ragā.

Tikšanās plkst. 8.00, 10.00 un 12.00 pie Kolkasraga informatīvā centra. Pieteikties pa tālruni 26638608. Ekskursiju vadīs Gaidis Grandāns.


Pilna Putnu vērošanas dienu programma Latvijas Ornitoloģijas biedrības interneta lapā.

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
daba
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com