Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Aicinājums mazajiem un vidējiem uzņēmējiem 19.12.2013. plkst. 13.39

Finanšu ministrija aicina mazos un vidējos uzņēmumus — mājražotājus, individuālos komersantus, veikalus un pakalpojumu sniedzējus — vērsties savā komercbankas filiālē, lai bez komisijas maksas nodrošinātos ar vismaz vienu uzņēmēja eiro sākumkomplektu 200 eiro vērtībā.

Latvijas Bankā uzņēmēju sākumkomplekti sagatavoti pietiekamā daudzumā — safasēti 95 tūkstoši komplektu ar visu nominālu Latvijas eiro monētām. To kopējā vērtība ir 19 miljoni eiro. No tiem apmēram 70 tūkstošus komplektu jeb 14 miljonus eiro komercbankas jau ir saņēmušas vai rezervējušas Latvijas Bankā. Ja pieprasījums no uzņēmējiem būs lielāks par sagatavoto apjomu, Latvijas Banka ir gatava komercbankām operatīvi, ieskaitot darbu brīvdienās, nodot vēl 25 tūkstošus šādu komplektu.

«Jau no pavasara komersanti ir aicināti laikus pieteikties savā bankā nepieciešamā eiro apjoma priekšpiegādei uz uzņēmēja norādīto adresi. Taču, sākot ar 10. decembri, komersantiem ir nodrošināta iespēja ērti un ātri savas bankas filiālē saņemt arī nelielu eiro apjomu. Tādējādi ikviens uzņēmējs bez kavēkļiem varēs turpināt savu klientu apkalpošanu, sākot jau ar pirmajām janvāra dienām», saka Dace Kalsone, Finanšu ministrijas Eiro projekta vadītāja.

Viena uzņēmēja eiro sākumkomplekta vērtība ir 200 eiro jeb 140,56 lati, un svars apmēram 3,5 kilogrami. Lai to iegūtu, uzņēmēja pilnvarotai personai bankā jāparaksta līgums par tā saņemšanu (priekšpiegādi) vai mikrouzņēmuma gadījumā — apliecinājums, uzņemoties konkrētas saistības, to skaitā neizplatīt šo naudu pirms 2014. gada 1. janvāra. Vairāk par uzņēmēju eiro sākumkomplektu saņemšanas kārtību komersantiem jāvaicā savā bankā.

 

Papildu ziņas:

Ināra Rubene,

LR Finanšu ministrijas

Eiro komunikācijas nodaļas vadītāja

Tālrunis: 67095417, e-pasts:

inara.rubene@fm.gov.lv

 

Mārtiņš Grāvītis,

Latvijas Bankas

preses sekretārs

Tālr. 26510385, e-pasts:

martins.gravitis@bank.lv

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
nauda
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com