Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Pieteicieties māju energoefektivitātes uzlabošanai! 26.09.2016. plkst. 09.12

Šogad Latvijā ir uzsākta jauna valsts atbalsta daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanas programma. Ar tās palīdzību iespējams renovēt māju, padarot  to energoefektīvu un palīdzot ilglaicīgi saudzēt iedzīvotāju maciņus. Turklāt līdz pat 50% no mājas energoefektivitātes uzlabošanas darbiem tērētām izmaksām apmaksās valsts no Eiropas Savienības līdzekļiem. Pārējās izmaksas var saņemt kā bankas aizdevumu, turklāt īpašniekiem nav jāieķīlā savi dzīvokļi.

Kādu valsts atbalstu piedāvā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanas programma?

Iedzīvotāji ar pilnvarotās personas starpniecību savas mājas energoefektivitātes projektam var saņemt daudzpusīgu valsts atbalstu:

  • «Altum» bezmaksas konsultācijas par programmas iespējām un nosacījumiem, tehniskās dokumentācijas un projekta dokumentu sagatavošanu;
  • «Altum» grantu jeb neatmaksājamu finansiālu atbalstu, kas sedz līdz 50% no projekta izmaksām (granta apjomu ietekmē plānotais energopatēriņš pēc projekta īstenošanas un izvēlētais aizdevējs — «Altum» vai cits finansētājs) ;
  • «Altum» aizdevumu, gadījumos, ja energoefektivitātes projekta finansēšanai nav pieejams finansējums no komercbankas, kas piedalās energoefektivitātes valsts atbalsta programmas īstenošanā;
  • «Altum» garantija komercbankas vai cita finansētāja aizdevumam. Garantija kalpos kā nodrošinājums finansētāja aizdevumam.

Valsts atbalsts paredzēts daudzdzīvokļu mājām, kurās ir vismaz 5 dzīvokļi un vienam īpašniekam pieder mazāk nekā 20% no dzīvokļu skaita un nedzīvojamās telpas neaizņem vairāk kā 25 % no kopējās mājas platības.

Kādus darbus var veikt ar programmas atbalstu? 

Ar valsts atbalsta programmas palīdzību var siltināt sienas, pagrabu, bēniņus, nomainīt logus, atjaunot apkures un karstā un aukstā ūdens sistēmu, inženiersistēmas un darīt citus uzlabošanas darbus.

Ar ko sākt?

Mājas iedzīvotājiem jāpieņem kopīgs lēmums par mājas renovāciju. Lai sāktu rīkoties, vajag  divu trešdaļu mājas iedzīvotāju piekrišanu. Pieteikties programmai dzīvokļu īpašnieki var ar pilnvarotās personas starpniecību. Pilnvarotais pārstāvis iedzīvotāju vietā un iedzīvotāju vārdā arī sagatavos un saskaņos dokumentus, organizēs būvnieku izvēli un uzraudzību, kā arī slēgs līgumus. Tas var būt gan mājas  apsaimniekotājs, gan cita juridiska persona, kuru deleģējuši mājas iedzīvotāji.

Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmas darbība «Altum» sākās šogad aprīlī ar iedzīvotāju konsultēšanu. No oktobra visā Latvijā notiks bezmaksas informatīvie semināri māju apsaimniekotājiem un pilnvarotajiem pārstāvjiem, informējot gan par programmas iespējām un nosacījumiem, gan par dokumentu sagatavošanu un tehniskiem risinājumiem. Semināru norises vietas un laikus publicēs www.altum.lv

Konsultācijas «Altum» turpinās visā programmas darbības laikā, «Altum» arī slēdz sadarbības līgumus ar komercbankām par to iesaistīšanos programmas īstenošanā.

Aicinām izmantot valsts piedāvāto atbalstu daudzdzīvokļu māju renovēšanai. Lai arī šī gada būvniecības sezona tuvojas noslēgumam, izmantosim rudeni un ziemu konsultācijām, dokumentu sagatavošanai, renovācijas priekšdarbiem, piemēram, savu būvnieku izvēlei, lai jau pavasarī varētu uzsāk mājas renovēšanu!

Papildu informācija par daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes programmu un kontakti: www.altum.lv

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
projekti, līdzdalība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com