Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Aicina apspriest Jūras telpiskā plānojuma 1. redakciju 06.01.2016. plkst. 11.42

14. I plkst. 14.00 Ventspils Kultūras centrā, Kuldīgas ielā 18, notiks jūras telpiskā plānojuma 1. redakcijas un Vides pārskata projekta sabiedriskās apspriešanas sanāksme.

Ventspils sanāksmes uzdevums ir iepazīstināt ar jūras telpisko plānojumu un tā ietekmes uz vidi stratēģisko novērtējumu, kā arī uzklausīt dalībnieku viedokli, priekšlikumus un komentārus, lai turpinātu plānojumu pilnveidot un to sagatavotu apstiprināšanai Ministru kabinetā. Aicinām visus interesentus reģistrēties  sanāksmei tiešsaistē http://tinyurl.com/zeerou6 vai pa telefonu 6735 7560.

Jūras telpiskā plānojuma galvenais mērķis ir līdzsvarota jūras telpas izmantošana, kas sekmē piekrastes iedzīvotāju labklājību, dzīvotspējīgu jūras ekosistēmu, kā arī ar jūru saistīto nozaru ekonomisko izaugsmi.

Plānojumam ir 4 daļas: paskaidrojuma raksts, stratēģiskā daļa, jūras atļautās izmantošanas pamatojums, kā arī grafiskā daļa jeb kartes; tāpat arī izstrādāts Vides pārskata projekts. Ar tiem var iepazīties interneta lapā  www.jurasplanojums.net, sadaļā JTP 1. redakcija.

Jūras telpiskā plānojuma izstrādi Latvijas teritoriālajiem un Ekskluzīvās ekonomiskās zonas ūdeņiem  uzsāka jau pērn, iesaistot dažādu nozaru ekspertus un sabiedrības grupu pārstāvjus.

Izstrādes gaitā novērtēja vides un dabas vērtības, dabas resursus, saimniecisko darbību, dabas procesus un sociālekonomiskās attīstības tendences. Tāpat sagatavoja vairākus jūras izmantošanas scenārijus, ko izvērtēja dažādas iesaistītās puses, un izstrādāja jūras telpas atļautās izmantošanas zonējumu, kas piedāvā piemērotākos jūras telpas atļautās izmantošanas risinājumus un nosacījumus.

Jūras telpisko plānojumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas uzdevumā izstrādā Baltijas Vides forums, piesaistot ekspertus no Latvijas Hidroekoloģijas institūta, Latvijas Jūras administrācijas, kā arī Lietuvas un Igaunijas.

Kristīna Veidemane,
Jūras telpiskā plānojuma izstrādes vadītāja
tālr.: 6735 7551
e-pasts: jurasplanojums@gmail.com

www.jurasplanojums.netDalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
līdzdalība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com