Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

4. maijā – Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā svinēsim Baltā galdauta svētkus! 27.04.2021. plkst. 16.02

4. maijs ir viena no Latvijas Republikas vēsturē svarīgākajām dienām – Latvijas Neatkarības atjaunošanas diena. Šajā dienā 1990. gada 4. maijā Latvijas PSR Augstākā padome balsoja par vēsturisku deklarāciju «Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu». Šī deklarācija faktiski atjaunoja Latvijas Republikas neatkarību. Gatavojoties Latvijas simtgadei, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs nāca ar aicinājumu šajā dienā svinēt Baltā galdauta svētkus. Pēdējos gados tie ir kļuvuši par vieniem no iemīļotākajiem  ģimeņu svētkiem.

Latviešu tautas tradīcijās gandrīz katri svētki tiek svinēti pie galda. Baltā galdauta svētki turpina šo tradīciju. Katri latviešu svētki simbolizē kādu priecīgu emociju. Tagad arī ir svētki, kas simbolizē brīvību. Pulcējoties pie svētku galda, mēs vēlamies visu padarīt svinīgāku, tāpēc klājam skaistāko, baltāko galdautu kā pašapziņas un lepnuma simbolu – vienojošu elementu, kas aicina cilvēkus sanākt kopā. Nav datuma, kas būtu vēl piemērotāks kopīgai ģimenes sanākšanai pie galda un sarunām par sava pagalma, savas pilsētas vai valsts attīstību, atcerēties 4. maija vēstures notikumus, apzināt brīvības nozīmi un to izmantošanu šodien  un valsts nākotnes veidošanā. Un ne tikai sarunām – arī darbiem! Kopā sanākšana pie baltā galda, lai kļūst par iedvesmu kopīgiem darbiem savā sētā, darba vietā, pagastā.

Galdautu varam klāt pļavā, ezera krastā, pēc kopīga velobrauciena vai āra spēlēm, un padarīt svētkus vēl gaišākus ar kopīgu muzicēšanu un sadziedāšanos. Ir tik daudz iespēju kā svinēt – bet tomēr arī tik vienkārši un nepiespiesti. Galvenie elementi, ko paturēt prātā, ir kopība un prieks, bet pārējais lai paliek tavā ziņā.

Svinēsim svētkus, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus sakarā ar epidemioloģisko situāciju.

Svētku svinētājus aicinām savas svinības iemūžināt fotogrāfijās un atsūtīt mums uz e-pastu smaida@dundaga.lv.

 

Smaida Šnikvalde

   

 

 

Dalies ar šo rakstu:
Atslēgvārdi
svētki
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com