Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Prasības bioloģiskās daudzveidības uzturēšanai zālājos 04.06.2015. plkst. 15.59

Līdz 15. VI lauksaimnieki var iesniegt Lauku atbalsta dienestā (LAD) vienoto iesniegumu platību maksājumu saņemšanai 2015. gadā. Īpaši nosacījumi ir jāievēro tiem, kas ir pieteikušies atbalsta maksājumam Lauku attīstības programmas pasākumā «Agrovide un klimats» aktivitātē «Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos».

Piesakoties šim atbalsta maksājumam, pretendents:

  • uzņemas piecu gadu saistības par katru bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos pieteikto lauku, sākot ar pirmo maksājuma apstiprināšanas gadu;
  • ik gadu iesniedz vienoto iesniegumu, izdarot atzīmi pie lauka par pieteikšanos bioloģiskās daudzveidības uzturēšanas aktivitātei;
  • saimnieko atbilstoši atbalsta saņemšanas nosacījumiem — nogana vai nopļauj zālājus.

 

Ja zālājus nogana, tad jāņem vērā, ka tajos ganīt var ganību dzīvniekus — zālēdājius un nav atļauta pārganīšana, t.i. ganību sezonā no 15. V līdz 15. IX dzīvnieku blīvums nedrīkst  pārsniegt 0,9 nosacītās liellopu vienības uz 1 ha. Nepietiekami noganīto platību lauksaimniekam ir jāappļauj līdz 15. IX.

Ja zālājus pļauj, tad tas jādara reizi gadā līdz 15. IX un nopļautā zāle ir jānovāc, satinot ruļļos ar vai bez plēves vai žāvējot siena gubās. LAD uzsver, ka nedrīkst zāli sasmalcināt vai atstāt uz lauka vālos. Pļaušanas sākuma datums nav noteikts. Pieteiktās platības nedrīkst kultivēt, samazināt  vai mainīt lauka atrašanās vietu.

Katram laukam atsevišķi ir precīzi un savlaicīgi jākārto lauku vēsture, atzīmējot visas kārtējā gadā veiktās apsaimniekošanas darbības: ganīšanas periodu, ganīšanai izmantoto dzīvnieku veidu un skaitu, pļaušanas datumu, siena vai nopļautās zāles aizvešanas datumu.

Plašāka informācija par visiem nosacījumiem ir pieejama LAD interneta lapā www.lad.gov.lv.

Lai būtu vieglāk izpildīt «Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos» saimniekošanas prasības: pareizi  ganīt, pļaut, kā arī  kārtot lauku vēsturi, LAD ir izstrādājis veidlapas paraugu.

 

Plašāka informācija http://www.lad.gov.lv/lv/atbalsta-veidi/platibu-maksajumi/platibu-maksajumu-veidi/pasakuma-agrovide-un-klimats-aktivitate-biologiskas-daudzveidibas-uzturesana-zalajos-%28bduz%29-215
vai pa tālruni 67095000.

 

Kristīne Ilgaža,
sabiedrisko attiecību daļas vadītāja
tālrunis: 67027830, 67027384
e-pasts: kristine.ilgaza@lad.gov.lv

Atslēgvārdi
lauksaimniecība, uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com