Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Novada uzņēmēji pieredzē pie suitiem 27.09.2018. plkst. 15.33

17. septembrī Kuldīgā notika projekta «Unesco tūrisms» partneru darba grupas sanāksme, kurā Dundagas novadu pārstāvēja divi pašvaldības pārstāvji. Sanāksmē tika apspriests un analizēts  partneru paveiktais,  partneri  detalizēti tika iepazīstināti ar nosacījumiem projektā paredzēto drukājamo materiālu izstrādei, tika izskatītas projekta partneru  plānotās investīcijas, projekta ieviešanas aktivitātes un gaita, to skaitā Atvērto kafejnīcu dienu rīkošana Latvijā. Šis kā eksperimentāls pasākums, apvienojot Slīteres ceļotāju dienas un Atvērto kafejnīcu dienas, ir plānots arī Dundagas novadā nākamā gada jūnijā, uz kurām aicinās novada tūrisma uzņēmējus, vietējos mājražotājus,   arī  personas (ģimenes, vietējos iedzīvotājus), kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un  ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu un kas  ir gatavi Atvērto kafejnīcu dienās savas kulinārās prasmes iznest ārpus telpām — turpat savās sētās, lai  interesenti varētu kulināro piedāvājumu izgaršot un izzināt.  

18. septembrī aktīvākie tūrisma uzņēmēji no visiem projektā iesaistītajiem reģioniem ieradās Jūrkalnē, kur sākās pieredzes apmaiņa — ceļojums pa suitu zemi. Dundagas novadu pārstāvēja seši novada tūrisma uzņēmēji un viens pašvaldības pārstāvis.  

Ceļojums sākās ar Jūrkalnes luterāņu baznīcas apmeklējumu. Turpinājumā dalībniekiem tika izrādīta Jūrkalnes bibliotēka, kuras otrajā stāvā ierīkota studija — aušanas darbnīca un telpas vietējo iedzīvotāju mūžizglītības procesu nodrošināšanai. Jūrkalnes tautas namā tikāmies ar kokļu meistaru. Mums  rādīja un stāstīja par  tautiskās kokles darināšanu  un dažādo pielietojumu. Apmeklējām Vētras muzeju, maizes  cepējus, «Bērziņu» māju saimniekus, kas maizi cep pēc sentēvu pārmantotām receptēm, apmeklējām kalēju. Alsungas Spēlmaņu krogā notika suitu ēdienu gatavošanas meistarklase. Apskatījām  Alsungas muzeju, Alsungas pili, apmeklējām amatu glabātuvi «Suitu rija», aušanas darbnīcu «Pūra lāde», keramikas darbnīcu.

Mūsu uzņēmēji pasākumā iepazina suitu nemateriālo kultūras mantojumu, kulināro mantojumu,  vēroja «Suitu sievu» un  «Suitu dūdotāju» priekšnesumus,   izzināja labās prakses piemērus tūrisma uzņēmējdarbībā  un kultūras jomā, apzināja  to nozīmi suitu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un tūrisma attīstībā.

Pieredzes apmaiņas brauciens tika līdzfinansēts no Igaunijas — Latvijas pārrobežu sadarbības  programmas līdzekļiem projektā «Mazo etnisko kultūrtelpu attīstība un popularizēšana kā tūrisma galamērķis».

Ilze Šteine,
projekta vadītāja

Unesco tourism

Kultūras mantojums logo



Dalies ar šo rakstu:
Pievienotie attēli
Atslēgvārdi
projekti, UNESCO – tourism
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com