Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

«Dundagas dīķis» apstiprināts kā oficiāls vietvārds 23.10.2014. plkst. 10.59

Dundagas ciema ūdenskrātuvei ar Dundagas novada domes 25.09.2014. sēdes lēmumu ir piešķirts jauns vietvārds «Dundagas dīķis».

Oficiālo vietvārdu vajadzēja piešķirt lai vienādotu nosaukumu, kas dažādos avotos atšķīrās. Lai arī tā ir viena ūdenskrātuve, piemēram, Latvijas ģeotelpiskās informācijas aģentūras datu bāzē dīķa daļa uz ziemeļiem no tilta uz Pils ielas saucās Dzirnavezers, bet uz dienvidiem — Dundagas parka dīķis.


Jaunumi bērnudārza «Kurzemītes» sētā 23.10.2014. plkst. 10.44

Nu jau kādu laiku dundadzniekus bērnudārza «Kurzemīt» sētā priecē atjaunotās nojumes un smilšu kastes.

Naudu 10000 eiro, lai labiekārtotu 5 nojumes un 5 smilšu kastes, piešķīrusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Ap 4000 eiro ieguldījusi pašvaldība. Kā sacīja Nekustamo īpašumu nodaļas vadītājs Guntis Kārklevalks, grūti izdarīt līdz galam skaisti par konkrētu summu. Ja būtu piešķirti 10000 latu, kā sākumā domāts, tad iznāktu bez pašvaldības līdzekļiem. Darbu veikusi SIA «Timburi».


Dundagā atkal divas aptiekas 23.10.2014. plkst. 08.37

17. X Dundagā, Pils ielā 6, uz 55. «Latvijas aptiekas» atklāšanu pulcējās vairāki dundadznieki.

Nekādas lentes griešanas gan nebija, bet atklāšanas runu teica «Latvijas aptieka valdes loceklis Ilmārs Pajuste. Viņš apliecināja, ka nu jau kādu mēnesi ir mūsu novadnieks, jo deklarējies Mazirbē, kur arī pavada krietnu laiku no savas dzīves. Ar lepnumu I. Pajuste atzina, ka «Latvijas aptieka» Dundagā ienesīs farmāciju jaunā kvalitātē. Te būs gan atlaides, gan akcijas un kuponi — viss kā lielpilsētā.


Sudraba karotītes un Miega pele 22.10.2014. plkst. 16.39

17. X pils lielajā zālē ar sirsnīgu sarīkojumu dundadznieku saimē uzņēma mūsu novadā pērn piedzimušos un deklarētos bērnus.


Baltkrievijas tūroperatori iepazīst Dundagas novadu 22.10.2014. plkst. 15.12

No 16. līdz 20. X Kurzemē viesojās Baltkrievijas tūroperatori un žurnālisti. Svētdienu, 19. X, pēc nakšņošanas Laumu dabas parkā viņi pavadīja Dundagas novadā.

Iepazīstinājām ar galvenajām novada savdabībām un dažādiem piedāvājumiem. Viesi apmeklēja Dundagas pili, nogaršoja sklandraušus un mūsu piensaimnieku ražotnes sierus, uzkāpa Šlīteres bākā, iepazinās ar vigām un kangariem, apmeklēja Mazirbes baznīcu, «Stūrīšos» paēda sātīgas pusdienas lībiešu gaumē, piedevām vēl tika bagātīgi apdāvināti ar vietējiem našķiem, un noslēgumā kopā ar Jāni Dambīti iepazinās ar Kolkasragu un Kolku. Tālāk stafeti nodevām Rojas kolēģiem.

 


2014. gada oktobra otrajā «Dundadzniekā» lasiet... 22.10.2014. plkst. 11.49

Nākamajam gadam «Dundadznieku» nevar pasūtināt. Novada iedzīvotāji to saņems bez maksas savās pastkastītēs, bet kā rīkoties tiem aptuveni 40 pastāvīgajiem lasītājiem, kas dzīvo ārpus mūsu novada, izstāstīts ievadslejā.

No 23. X vaicājiet pēc «Dundadznieka» novada veikalos. Vai abonējiet to pastā! Vēlāk varat «Dundadznieku» izlasīt arī internetā.


Latvija — burvju pasaule Baltijas sirdī 22.10.2014. plkst. 09.00

Vācu televīzijas HR (Hessischer Rundfunk) kanālā var noskatīties īsfilmu par Latviju. Tajā redzamas arī epizodes no Slīteres nacionālā parka, Kolkasraga, Mazirbes un Vaides.

Noskaties!


Ūdenssaimniecības projektā Kolkā 21.10.2014. plkst. 08.28

Projekta «Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība Dundagas novada Kolkas pagasta Kolkas ciemā» būvdarbi tuvojas beigām.

Būvdarbu veicējs pilnsabiedrība Talsu partneri uz pašlaik ir gandrīz pilnā apjomā izbūvējis kanalizācijas cauruļvadus Kolkas ciema ielās. Būvnieks ir pārbaudījis un uzmērījis izbūvētos cauruļvadus un steidz atjaunot segumu un veikt labiekārtošanas darbus, kamēr tam ir labvēlīgi laikapstākļi. Notekūdeņu savākšanu nodrošinās 3 izbūvētās kanalizācijas sūkņu stacijas. Intensīvi turpinās darbs, lai uzstādītu notekūdeņu attīrīšanas iekārtas un sūkni jaunam ūdens urbumam.


Domes sēde 21.10.2014. plkst. 08.22

23. X  plkst. 13.00 domes  sēde nr. 15.


Talsu fotokluba izstāde «Lats latā» 16.10.2014. plkst. 16.17

Līdz 7. XI Dundagas bibliotēkā Talsu fotokluba izstāde «Lats latā».

Latvijas vēsturē ir dažādi naudas stāsti. Par maksāšanas līdzekļiem bijušas dzintara krelles, sudraba stienīši. Zeltā un sudrabā kaltas monētas, kas noderējušas ne tikai maksāšanai, bet arī uzkrājumiem un drošībai nebaltā dienā. Latvijas teritorijā lietota nauda, kas ceļojusi no Rietumeiropas, Skandināvijas, pat Tuvajiem Austrumiem. Un tikai 1922. gadā Latvija tika pie savas nacionālās valūtas — lata.

1993. gadā atjaunotais lats mums bija mīlēts ne vien ikdienas apgrozības naudā vai prestižajās jubilejas un piemiņas monētās, bet arī ikgadējos īpašās apgrozības latos, kas mūsu mājās krājušies kolekcijās un daži pat kļuvuši par retumiem.

Tieši šiem — īpašas apgrozības latiem — Talsu fotokluba fotogrāfi veltījuši savu izstādi «Lats latā», katram izlaistajam latam Latvijas dabā un vidē piemeklējot atbilstošu kadru.

Fotoizstādi veido 24 fotogrāfijas. Izstādi papildinājām ar grāmatām no mūsu bibliotēkas krājuma. Grāmatās jūs varat detalizēti iepazīt dažādus naudas laika posmus Latvijas vēsturē.


Jaundzimušo uzņemšana novada saimē 15.10.2014. plkst. 11.35

Turpinot aizvadītajā gadā iesākto tradīciju, Dundagas novada pašvaldība 18. X plkst. 11.00 Dundagas pilī uz svinīgu jaundzimušo uzņemšanu Dundagas novada saimē aicina 36 mazos dundadzniekus un 4 kolceniekus, kuru dzīvesvieta ir deklarēta Dundagas novadā.

Izsūtīti ielūgumi 2013. gadā dzimušo bērniņu vecākiem.


Apbalvosim labākos! 13.10.2014. plkst. 17.41

Novada dome ir apstiprinājusi jaunu kārtību Dundagas novada pašvaldības apbalvojumu piešķiršanai.

Izstrādājot jauno nolikumu, bija svarīgi panākt, lai būtu noteikta kārtība, kā pasniedz visus pašvaldības apbalvojumus, kas tagad ir diploms, pateicība, atzinība un goda raksts. Lai paaugstinātu pašvaldības apbalvojumu nozīmi visas Latvijas mērogā, iecerēts tos saskaņot Heraldikas komisijā un veikt reģistrācijas uzskaiti. Ceram, ka jaunā kārtība paaugstinās apbalvojuma prestižu novada iedzīvotāju vidū.

Ierosinājumus par pašvaldības apbalvojuma piešķiršanu izskatīs domes apstiprināta Apbalvojumu piešķiršanas komisija. Komisijas sēdes būs slēgtas, pēc vajadzības pieaicinot apbalvojamo izvirzītājus. Iedzīvotāji varēs aizpildīt un iesniegt anketas norādītajās vietās.


1 ... 185 186 187 ... 225