Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Jauniešu komandas neiespējamā misija 28.08.2014. plkst. 10.24

Kā padarīt neiespējamo iespējamu? Novada jaunieši 20. un 21. VIII Dundagas Brīvā laika centrā piedalījās lieliskā divu dienu pasākumā, lai noskaidrotu, ko katrs spēj komandas darbā un biznesa vidē, kā arī saskatītu savas stiprās un vājās puses.

Pasākumu «Jauniešu komandas neiespējamā misija» rīkoja Dundagas novada pašvaldība ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras atbalstu. Abas dienas ar jauniešiem strādāja Nauris Svika, starptautiski sertificēts pieaugušo izglītības mentors, līderības un komandas attīstības treneris, grāmatu «Pats!» (iekšējā līderība) un «Outdoor + Indoor Team Building Games For Small Groups» autors. Šī programma sakņojas pasaulē populārās biznesa TV šova «Apprentice» vadlīnijās. Projekta mērķi bija pilnveidot jauniešu komandas darba un saskarsmes prasmes, veicinot sociālo iekļaušanu, kā arī modelēt biznesa videi pietuvinātas ikdienas situācijas, rosinot jauniešus izprast komercdarbības būtību. Pasākuma noslēgumā bija skaidrs, ka mērķi ir sasniegti.

Divdesmit novada jaunieši trenera uzraudzībā iesaistījās dažādās aktivitātēs, kas gan tieši, gan netieši atdarināja skarbo biznesa vidi. Piedāvātos šķietami neiespējamos uzdevumus varēja paveikt, tikai pilnībā mobilizējot sevi un iekļaujoties komandas darbā. Kā vēlāk atzina paši jaunieši, tas viņus ir iemācījis paskatīties uz lietām «ārpus rāmja» un radīt kaut ko no nekā!

Pirmā diena bija veltīta komandas saliedēšanas uzdevumiem — dalībniekus mudināja strādāt komandās un izmantot visus resursus. Otrajā dienā jauniešus iesaistīja jau reālās biznesa situācijās, piemēram, bija jāveido savi SPA* saloni. Treneris pievērsa uzmanību reklāmas un informācijas izplatīšanas iespējām sociālajos tīklos. Mārketinga uzdevums bija popularizēt patlaban tik populārās «pašbildes» (selfijus) tīmekļa vietnē «Facebook». Katrai komandai bija jāizveido divas grupas fotogrāfijas un jāpublicē internetā, lai tās līdz dienas beigām iegūtu vislielāko popularitāti. Projekta dalībniekiem bija jāizstrādā arī mūsu novadā īstenojamas  biznesa idejas.

Jaunieši grupās izdomāja un prezentēja biznesa idejas, pie kurām paši varētu strādāt arī ārpus projekta. Nauris Svika jauniešus aicināja — radot idejas, domāt par ilgtermiņu un izaugsmes iespējām.

Biznesa idejas

1. Vilnas izstrādājumi — zeķes, cimdi un modes aksesuāri, sadarbojoties ar vietējo ražotāju «Pāces vilnas fabrika» un piesaistot ilggadējas rokdarbnieces, izveidot pirmos dizainus, kurus izplatīt interneta vidē un gadatirgos.

2. Pārvietojamais ūdens kubls uz plosta — pakalpojums, kura izplatīšanas tīkls ir pasākumu rīkotāji un viesu nami.

3. Aktīvās atpūtas nometnes ekstrēmu izklaižu cienītājiem (ar militāru pieskaņu) — nometnes mērķis ir tās dalībniekiem sniegt iespēju izjust regulārās armijas gaisotni.

4. Pārvietojamais brīvdabas kino — darbība vasaras sezonā.

Jauniešu komentāri par pasākumu

Oskars Skarbinieks:«Pasākums tiešām izdevies. Man tas deva daudz jaunas pieredzes un citādu skatījumu uz daudzām lietām. Iemācīja, ka dažreiz sarežģītais patiesībā ir ļoti vienkāršs. Pašam novadam un jauniešiem? Droši varu teikt, ka tie, kas piedalījās, bija uzvarētāji. Grūti tā vienkāršāk paskaidrot, bet katrā ziņā kaut kas nebijis, jauns un vērtīgs. Vienu vārdu sakot, BOMBA! »

Laine Šmite: «Kaut arī pasākums norisinājās tikai divas dienas, paspējām izdarīt un iemācīties ļoti daudz. Mani iepriecināja, ka ieguvām zināšanas ne tikai par komandas darbu un saliedēšanu, bet arī par dažādām ar biznesu saistītām norisēm. Abas dienas pagāja aktīvi, patīkamā atmosfērā, un šajās dienās iegūtais noteikti noderēs gan mācībās, gan ikdienas dzīvē!»

Aiva Ernštreite: «Projekts bija lielisks, jo katram iemācīja tieši viņam nepieciešamo, piemēram, kādam vajadzēja iemācīties strādāt efektīvāk, kādam — labāk komunicēt komandā. Mans trūkums bija neuzticēšanās pārējiem grupas biedriem un vēlme vienmēr visu paveikt vienai. Projekts iemācīja, ka visu dzīvē nevar paveikt viens un ka ir ārkārtīgi svarīgi uzticēties savai komandai, turklāt šajās divās dienās mēs, dalībnieki, spējām izdarīt neiespējamo, tādēļ arī tie dzīves sapņi, kuri līdz šim šķita tikai un vienīgi sapņi, lielākajai daļai dalībnieku nu ir ierindoti darāmo lietu sarakstā. Mēs spējam noticēt sev un citiem!»

Ernests Salcevičs:«Tā kā man tā bija pirmā pieredze tāda veida pasākumos, tad sākumā īsti nezināju, ko gaidīt. Tomēr tā izrādījās ļoti vērtīga pieredze, jo visi uzdevumi palīdzēja pārliecināties par savu gatavību dažādām situācijām, īpaši darbam kolektīvā.

«Galvenā atziņa — gribasspēks ir viss, jo ar to var panākt praktiski jebko. Es noteikti tam neticētu arī tagad, ja vien Nauris ar personīgo paraugu to nepierādītu, un šie piemēri arī projektu noteikti padarīja daudz vērtīgāku. Ja to nebūtu, diez vai mums visiem būtu tāda motivācija kaut ko darīt šajās divās dienās!

Vēl man patika, ka bija jaunieši gan no Dundagas, gan arī Kolkas, jo bieži vien nākas darboties atsevišķi!»

Madara Enzele:«Jauniešu komandas neiespējamā misija» spēja mani pārsteigt, lai arī mēs, jaunieši no Dundagas jauniešu domes, piedalījāmies arī projekta idejas tapšanā. Visa mācīšanās projektā bija DAUDZ aktīvāka, nekā biju iedomājusies. Iemācījāmies sadarboties savā starpā, strādāt komandā, sapratām, ka sadalīšana komandās pati par sevi nenozīmē, ka noteikti jāsacenšas vienam ar otru, jo mūsu mērķis bieži vien ir kopīgs. Iemācījāmies no NEKĀ izveidot KAUT KO un izstrādāt savas biznesa idejas.

Neformālās izglītības projekti ir lieliska iespēja jauniešiem mācīties bez piespiešanās un īpašas piepūles, kā arī saprast, ka mūsu idejas ir attīstīšanas vērtas!»

Alise Ralle:«Projekts mums, jauniešiem, deva iespēju noticēt sev. Manuprāt, neviens no mums nebija gaidījis, ka spēsim tik veiksmīgi darboties un radīt kaut ko no nekā. Man pašai nenovērtējama pieredze bija darbs grupās, kad tu saproti, ka  vajag lielu pacietību, sapratni un iecietību pret grupas biedriem, lai kopā spētu radīt kaut ko neatkārtojamu. Domāju, ka novada jaunieši no projekta varēja daudz mācīties — kā sadarboties, domāt radoši, iemācīties realizēt savas idejas. Tas noteikti būtu noderīgi — šādas ievirzes pasākumus īstenot arī nākotnē, iesaistot arī citus novada jauniešus!»

Renāte Štube:««Neiespējama misija» bija kas tāds, ko pa ilgiem laikiem biju apņēmusies novest no sākuma līdz beigām. Izpildījums gan mazliet piekliboja, bet misiju izpildījām, kas arī ir mans sasniegums. Pasākums deva tādu kā spērienu no muguras, lai saprastu — ja grib, tad var!»

Projekts «Jauniešu komandas neiespējamā misija» īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.


Ance Freiberga

* SPA— saīsinājums no latīņu valodas «Sanus per Aquam» jeb «veselība caur ūdeni» — veselības un skaistumkopšanas vieta.

 

Talsu televīzijas sižets

Dalies ar šo rakstu:
Pievienotās galerijas
Jauniešu komandas neiespējamā misija

Atslēgvārdi
jauniešiem
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com