Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

Iespēja cilvēkiem ar invaliditāti apgūt profesiju bez maksas 18.08.2014. plkst. 17.18

Cilvēkiem ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti par valsts budžeta līdzekļiem iespējams apgūt kādu no 15 profesionālās izglītības programmām Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) koledžā un Jūrmalas profesionālajā vidusskolā, piemēram, datorsistēmas, komerczinības, apdrukas tehnoloģijas un citas.

Mācoties Jūrmalas profesionālajā vidusskolā vai studējot koledžā, personām ar invaliditāti un prognozējamu invaliditāti valsts apmaksā ne tikai izglītības programmu apguvi, bet arī nodrošina speciālistu (piemēram, ārsta, psihologa, ergoterapeita u. c.) konsultācijas un nodarbības, dažādas veselību veicinošas procedūras, autovadīšanas apmācību, cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem — surdotulkošanu sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību, kā arī dzīvošanu dienesta viesnīcā un ēdināšanu.

Mācību ilgums Jūrmalas profesionālajā vidusskolā ir atkarīgs no izglītības programmas — no 480 stundām informācijas ievadīšanas operatoriem līdz četriem gadiem datorsistēmu tehniķiem, kuri programmas noslēgumā iegūst diplomu par profesionālo vidējo izglītību. Savukārt koledžā studijas klātienes un neklātienes programmās ir no diviem līdz trīs gadiem, to skaitā prakse, ko palīdz organizēt SIVA speciālisti.

«Katru gadu skolu un koledžu absolvē vairāk nekā simts jauno speciālistu, kas ieguvuši teorētiskas un praktiskas zināšanas, lai spētu strādāt izvēlētajā profesijā. Ir būtiski, lai arī darba devēji būtu atsaucīgi un atbalstītu cilvēku ar invaliditāti integrāciju darba tirgū», atzīst SIVA direktore Ilona Jurševska.

2014./15. mācību gadā Jūrmalas profesionālajā vidusskolā uzņem programmās, lai iegūtu datorsistēmu tehniķa, pavāra, pavāra palīga, rūpniecības komercdarbinieka, tirdzniecības zāles darbinieka, elektrotehnikas montētāja, montāžas darbu atslēdznieka, informācijas ievadīšanas operatora, uzskaitveža, palīgšuvēja, apdrukas tehnoloģiju speciālista, veļas mazgātāja un gludinātāja (bez izglītības ierobežojuma) kvalifikāciju.

2014./15. mācību gadā SIVA koledžā uzņem sešās programmās — grāmatvedība un nodokļi, mārketings un tirdzniecība, cilvēku resursu vadība, viesnīcu servisa vadība, informācijas tehnoloģijas un tulkošana — surdotulka kvalifikācijas iegūšanai.

Pirms mācību uzsākšanas cilvēkiem ar invaliditāti vai prognozējamu invaliditāti jānosaka profesionālā piemērotība. Tās laikā konsultācijās ar speciālistiem un ar dažādiem testiem palīdz izvēlēties piemērotāko izglītības programmu atbilstoši katra individuālajām vēlmēm, veselības stāvoklim un iepriekšējām zināšanām. Profesionālās piemērotības noteikšana aizņem līdz 10 dienām. Tās laikā par valsts budžeta līdzekļiem  nodrošina arī ēdināšanu, vajadzības gadījumā dzīvošanu dienesta viesnīcā Jūrmalā un sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību surdotulkošanu personām ar dzirdes traucējumiem.

Tuvākas ziņas www. siva. gov. lv vai pa tālruņiem 67811750 (profesionālās piemērotības noteikšana), 67811757 (SIVA koledža) un 67811705 (Jūrmalas profesionālā vidusskola).


Ieva Meļko,
Sociālās integrācijas valsts aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr: 67769890, 26438904
www.siva.gov.lv

Atslēgvārdi
palīdzība, skola
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com