Lietotāja profils

Lai pieteiktos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com

ALTUM uzsāk jaunu MVU mikrokreditēšanas valsts atbalsta programmu 27.08.2014. plkst. 08.10

Valsts akciju sabiedrība «Latvijas Attīstības finanšu institūcijā Altum» (ALTUM) šonedēļ uzsāk īstenot jaunu uzņēmējdarbības valsts atbalsta programmu, kurā mazie un vidējie uzņēmumi varēs saņemt mikrokredītus līdz 25 tūkstošiem eiro, kā arī subsīdiju aizdevuma procentu maksājumu segšanai.

Aizdevumus piešķirs līdz 2015. gada novembrim, un kopumā šajā programmā no Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) un valsts budžeta līdzekļiem mazajiem un vidējiem nelauksaimniecības uzņēmumiem dzīvotspējīgu projektu īstenošanai mikroaizdevumos piešķirs 3,5 miljonus eiro.

Aizdevuma maksimālā summa jaunajā mazo un vidējo uzņēmumu mikrokreditēšanas programmā ir 25 000 eiro. Aizdevumi investīcijām ir pieejami ar termiņu līdz 7 gadiem, apgrozāmajiem līdzekļiem — līdz 5 gadiem. Uzņēmējiem pieejama arī aizdevuma procentu maksājumu subsīdija 50% apmērā. Tas nozīmē, ka, izpildot noteiktos kritērijus, pusi no aizdevuma procentos maksājamās summas uzņēmēja vietā segs ALTUM no ERAF resursiem.

Aizdevuma saņemšanai projektiem līdz 7,1 tūkstotim eiro aizņēmēja līdzdalība nav nepieciešama, savukārt lielāka apjoma projektos uzņēmējam jānodrošina vismaz 10% līdzfinansējums.

ALTUM turpina arī īstenot Latvijas un Šveices mikrokreditēšanas programmu, kurā var saņemt aizdevumus līdz 14,2 tūkstošiem eiro ar termiņu līdz 5 gadiem. Mazāka apjoma projektiem, kuru kopēja summa nepārsniedz 7,1 tūkstoti eiro, uzņēmēja līdzfinansējumu nevajag. Šā gada pirmajā pusgadā ALTUM mikrokredītos izsniegusi vienu miljonu eiro, savukārt kopš 2009. gada mikroaizdevumos uzņēmējiem piešķirti 9,7 miljoni eiro.

Valsts uzdevumā ALTUM 2014. gadā īsteno kopumā septiņas uzņēmējdarbības valsts atbalsta programmas dažādām uzņēmēju vajadzībām.

ALTUM (iepriekš Hipotēku banka) īsteno valsts atbalsta programmas, finansējot mazo un vidējo uzņēmumu attīstību, veicinot uzņēmējdarbības uzsākšanu un atbalstot citas uzņēmējdarbības jomas, lai uzlabotu Latvijas ekonomikas efektivitāti un līdz ar to arī iedzīvotāju dzīves līmeni. Kopš 2009. gada ALTUM dažādām uzņēmēju vajadzībām piešķīrusi 460 miljonus eiro, atbalstīti vairāk nekā 5700 Latvijas uzņēmēju projekti, saglabātas esošās un radītas daudzas jaunas darbavietas.

 

Informāciju sagatavoja:

Normunds Abakuks,

Ventspils filiāles vadītājs

VAS «Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum»

 

normunds.abakuks@altum.lv

tālr. 63623140, 29445680Atslēgvārdi
uzņēmējdarbība
Komentāri
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji.
Lai ielogotos sistēmā, izmanto kādu no sociālajām pasēm:
draugiem.lv twitter.com facebook.com